Jump to content

Проблем audi concert 2 на ауди а3 8л


ayhan_98

Recommended Posts

Колата е ауди а3 1999 година (с големия фис дисплей), преди плейъра ми беше audi chorus, смених го със audi concert 2, тъй като chorusa  има проблем с копчето за регулиране на звука. Въпроса ми е има ли някакъв начин новия плейър  да го свържа така че на фис дисплейа най отгоре да ми покаже името на радиостанция и така нататък ( на оригиналния chorus ми показваше)

 Втория ми въпрос е : concert 2 отвреме на време включва само задните тонколони, предните ги пуска когато си иска, това може ли да се оправи по някакъв начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По втория въпрос - както се досещаш това не е нормално, следователно за да си отговориш сам на въпроса ще трябва да установиш дали причината е в самия уред или прекъсване на кабелите някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

както съм писал и в една друга тема, и при мене е същото,преди малко пак сложих касетофона и всичко си работи,букси,пинове всичко е 1:1,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chorus-a се сварзва с анологичен сигнал(K-bus) а Concert-a с дигитален тава на което му казват can-bus. Трябва таблото де поддаржа can-bus тоест номера му трябва де започва с 8L0 920 ххх.Сащо ти се изключва на всеки час, нали? И не светят ботоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните си светят,но се изкл\чва на всеки час.Но на етикетите и на двата плеъра,разположението на пиновете е еднакво.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TMC е модул интегриран в системата can-bus в коли с телематика, тоест за коли които имат навигатзя и/о телефон. За A3 8L навигатцята е RNS-D  има този модул като отделен в A3 8P вече е RNS-E и този модул е интегриран в него.
Името на модула в диграми мисла че е R94.
Това значи че Concert-а изпраща сигнал по can-bus-а но таблото не мосзе да ги вазпроизведе. Този модул прави сигнала разбираем от таблото и

то вече знае кои пихели да светне и кои не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на тези цени,мога да карам и без да ми индикира на фис-а коя песен слушам.Иначе да попитам,Концерт от А3, и от А4 има ли разлика в буксите,и нареждането на пиновете,защото моя е от А3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на тези цени,мога да карам и без да ми индикира на фис-а коя песен слушам.Иначе да попитам,Концерт от А3, и от А4 има ли разлика в буксите,и нареждането на пиновете,защото моя е от А3?

Да буксите и пиновете са едни и сащи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моята е 12.2004,с цветния дисплей,не вярвам да работи с аналоговия сигнал,тоест буксата която се свързва с концерта има can сигнал,и се свързва точно с тоя пин дето е отбелязан на етикета като can bus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вариянт да се подкара инфото на фиса, за целта обаче трябва да се види буксата отзад на касетофона, после годината на колата и накрая кодировката и на касетофона и на таблото. ако снимате схемата на буксите отзад на касетофона, също и буксата на вашата кола, мога да помогна.

Относно предните колони, на най-долната черна букса има едно пинче на което пише bose отрежете кабела на вашата инсталация и закачете без него и готово. Имате си предни колони по всяко време.

 

А това за тези ТМС тунери не се отнася за вас. това е САМО за РНС-Д така че ги махнете тези глупости.

Ако искате може да качите снимки и да ви обясня как да стане, ако ли не ви се занимава, може да минете през мен и да го направя.

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моята е 12.2004,с цветния дисплей,не вярвам да работи с аналоговия сигнал,тоест буксата която се свързва с концерта има can сигнал,и се свързва точно с тоя пин дето е отбелязан на етикета като can bus.

Аз обяснявам за 8L, при теб значи е както казва тошков81, трябва да се кодира. Кодировката на таблото излиза на диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можем, ето как става. връзваш кабела с колата, даваш на контакт и набираш този телефон 0898364628. съответно в работно време. Аз вдигам и ти казвам какво да направиш и какво да гледаш. После ако е грешна кодировката ти казвам как да я оправиш и си готов. Естествено, това нещо не се заплаща. Да не си помисли някой че си търся клиенти по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...