Jump to content

Промяна на предверение при работа на газ


Recommended Posts

Привет колеги, някой да си е правил карти с различно предверение при работа на газ на Motronic-a? Или да знае кой може да го направи?

 

В S2 форума има няколко S6-ци 2.2Т с газ, правени от член на име prj. Той заменя чипа, на който са са картите с нов, с два пъти повече памет. На него качва два набора от табици, от които чете колата при работа на газ и и на бензин. Превключва ги след подаване на сигнал при включване на газовата. 

 

Принципно този prj е един от най-добрите мапери на всички разновидности на 2.2T моторите. Можи би някой гуру в БГ, който прави подобни магии би свършил също работа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да е такъв, който има интерфейс за настройка за различни условия на натоварване - MAP, TPS и обороти. Такова не съм виждал. 

 

http://www.dek.bg/main.php?action=tuning&topic=ignition&pid=atc

 

Тези имат нещо, което би могло да свърши работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с подобен чип на Асе мотор.Има разлика наистина,взема се 27c512 и се пише софта.После от газовия клапан плюса за превключване на режимите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си майстора,имам известен опит с програмирането на чипове и настройката на горивните карти.Трябва си и програматор разбира се.С каквото мога ще помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...