Jump to content

Търся МАП сензор BOSCH за Lovato SMART


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Прецака ми се оригиналния МАП сензор на LANDI RENZO, който беше в комплекта на газовата ми. Понеже това стана година и половина след монтажа, то гаранцията не ме покрива и тръгнах да си купувам нов на BOSCH, както ме посъветва моя майстор.

От магазина ми предложиха цена -65лв, но вече ме бавят много с доставката. Искам да попитам имате ли представа от къде мога да поръчам или да закупя от Варна този датчик със съответната гаранция.

Ето и снимка на необходимия датчик:

http://www.grautogas.com/images/products/0e9b279602ebcde6567b786ab3ca81ba.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е монтирана тази система?Тя е още в гаранция.Обслужвана ли е съгласно гаранционните условия?От кой магазин ти е предложена тази цена?Бавят те защото им е трудно да го доставят на тази цена.Сигурен ли си че проблема е в този датчик?Много рядко се случва да се повреди. http://landi.bg/servizi/varna.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата е монтирана във Варна, май 2012г. Казаха ми, че електрическата част е с 1г. гаранция, а механичната с 2г. След мен бяха сложили още на 4 коли такъв МАП сензор на Renzo и всичките се повредиха, но в рамките на гаранционната 1 година. Моя обаче сдаде багажа преди две седмици и не ми го признаха.

До колкото разбрах вече слагали датчици на BOSCH на мястото, където е бил този на LANDI RENZO или пък друг, който се слага на филтъра преди дюзите, но бил доста по-скъп.

Тази цена ми е предложена от магазин за части за газови уредби.

Иначе ето това е стария ми датчик. http://postimg.org/image/cf2czpsxt/

Когато свързахме диагностичния кабел, с софтуера показва грешка в МАП сензор. В купето бутонът за управление пищи на равни дълги интервали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей как лъжат като дърти цигани!!!Гаранцията на системата е 2год и няма разлика ел част или механична.Досаждай им и да не се правят на умрели лисици а да ти сменят датчика.Какво по механичната част е в гаранция? Железата ли?С какъв кеф вземат на хората парите!При проблем по най гадния начин се измъкват и лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря много за съвета! Започнах да въртя телефоните днес. Човека, който ми слага газовата ме увери, че ще отиде пак в този магазин и ще ми окаже пълно съдействие. Аз звъннах в София на Алпис Инженергинг, които са официалните представители и ми потвърдиха, че сензора трябва да е с 2 години гаранция. Сега ще чакам развръзка, но ако се дръпнат отново, вече ще отида аз да разбера в крайна сметка какви са тия своеволни съчинения.

Ще пиша пак, като има развръзка. Жив и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се случи в крайна сметка с моята сага. 

От варненския магазин в крайна сметка казаха, че от Аплис са спрели да им приемат гаранционните МАП-ове. Аз отново звъннах на Алпис (оказа се че и двата пъти са ме свързали с управителя) и предадох какво са ми обяснили от магазина. Оправдаха се с това, че Lovato спрели рекламациите, но все пак ми обещаха да ми изпратят датчик с който да заменят повредения. След тази уговорка с господина в магазина се държаха изключително нагло и надменно с мен, но аз стиснах зъби в името на това нещата да се случат. 

Та в крайна сметка датчика пристигна и днес вече го монтирахме.

 

Много голямо благодаря на колегата landir, че ми обърна внимание на това!

 

Само защото не се примирих и опитах всички възможни варианти си спестих добра сума точно преди Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...