Jump to content

Проблем: AJM 1.9TDI (116к.с) Автоматик,Гори ми минимум 14л./100км.


tll

Recommended Posts

Убийствен разход, под 14 лтр. не мога да го сваля както и да го карам, от всички закачания по компютри никакви грешки и т.н. не показва. Единствена завишена норма е на дебитомера , но майсторите всички казват, че не може от това да е разхода,понеже било съвсем млко над, но никой не ми казва от какво е или аз не мога да случа на познавачи? Да е имал някой такъв проблем или идеи? А и зареждам от различни бензиностанции винаги. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега! Имам същия двигател, ама е ръчка. Имах завишен разход преди да сменя термостата, ама за разход около 14/100 изобщо не става дума. Как измерваш разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,и аз съм с този двигател и аз като колегата съм ръчка,но този разход е убийствен.

Този разход на борда ли го виждаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борд нямам, чакам да светне лампата на резерва и до 5-10 км. максимум наливам 50 лтр. , до следващото святкане на лампата съм изминал 350 км. , термостата и аз го сменях, резултат няма

Редактирано от tll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

И зa мен товa е нaй-логично, просто не знaм кaк 1.9tdi ще изгори 14/100, същевременно нa теория е изпрaвно. Не съм много зaпознaт, но aко имa теч нa нaфтa, не трябвa ли дa остaвaт мaзни петнa и aко е тaкa, колегaтa дaли е нaблюдaвaл подобни около колaтa си?

Поздрaви!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи я запалена на подемник и огледай отдолу да не църцори отнякъде, преди години на бензиновата ми Б4 хвърляше яка струйка от една дифтунга за 5 ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз колега съм с този мотор но такъв разход не съм успявал дори  и през зимата на градско на компютъра ми го дава около 6.7-7литра за град като Стара Загора със светофари през 50 метра  а за теч може и да не го виждаш заради кората отдолу на мотора.Но да ти се губи 7 литра и да не видиш теч е малко страно за автоматик съм чувал че гори малко повече но чак 14литра.Наскоро реших да напълня резервоара до горе и оп изненада  голям теч на бензиностанцията още докато се напълни оказа се спукан маркуч до резервоара а това стана на около 50 литра  а изтече около 4 литра докато се усети момчето на бензиностанцията така че провери за течове както писа колегата по нагоре.Дано сме ти помогнали  поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако тече някъде от долу ще е само при запалена кола и ако хвърля на земята няма как да го усетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега и аз съм със сищия мотор пак автомат и на мен също ми дава доста висок разход.

ако си намерил някъде проблем , сподели да видя и аз на мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...