Jump to content

основен ремонт на audi 80 1.6


versay13

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам audi 80 1.6 карбуратор, 1989г. който си хапва 1 литър масло на 1000км, няма мощност и за капак на всичко и нещо прекъсва. Въпросът ми е знаете ли горе долу колко може да излезне един основен ремонт на мойта хубавица и заслужава ли си инвестицията. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приготвяш си 1 000лв. и започваш,а дали си струва си преценяваш сам.Парите може и да не стигнат,зависи какво ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много относителен въпрос.Има части от 2лв. и от 20лв. образно казано.Сам си решаваш какво да си купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че е по добре да отворите моторетката като за начало щом е толкова запушено положението и тогава да се решава какво ще се прави . както е писал колегата веско ти се очертават горе доле такива парички ако искаш машинето да е отново надеждно. иначе тази моторетка няма кой знае каква сила но е не убиваема . едната ми машина е с такъв мотор и чудото женско не може да го строши стана колко време . това са мои лични наблядения . забравих да спомена че и работника ми не можа да я строши

Редактирано от lubo1918
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш по-обстойно как се е стигнало до този разход на масло и загубата на мощност. Двете неща могат да се дължат на различни фактори, които да не водят автоматично до основен ремонт....Направена ли е диагностика на мотора- запалителна система и мерене на компресия? Разхода на масло , дори и този може да  е само от гумички на клапани (както беше при мен)....Но разбира се толкова стари коли могат да поднесат и най-неприятната изненада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак. Реших да отворя главата и да направя ремонт на клапаните със смяна на гумички и всичко каквото излезе по тях. Може ли да ми препоръчате човек, който да извърши такъв ремонт на разумни цени в София. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата yavor20v ти е близко и знае за какво да замери 

за да ти направи пломба

:hilezh:

Редактирано от Георги Ангелов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колега,моята красавица преди време започна да похарчва масълце и да пуши при 3000 обр.Отидох при моя маистор и той само като видя какво прави колата ,каза че със смяна на гумичките ще се оправи.Измерих ме компресията и тя беше доста прилична за годините си.След ремонта на главата колата заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...