Jump to content

1.8t трудно пали студена


dondobri

Recommended Posts

Здравейте от скоро съм собственик на пасат 1,8т с газов инжекцион,доста добро впечатление засега :)Значи имам един проблем който ме притеснява,след 3 часа престои,върти страшно много докато запали ,като запали 20 секунди работи като на 3 цилиндъра и след това всичко се оправя,всеки път си пали на безнин.Бензиновата помпа я мериха и всичко е наред с нея,дюзите са чистени свещи и кабели нови,насочил съм се към регулатора на бензиновата рейка ,кажете ми какви са симптомите при нея че не ми се сменят здрави части.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи днес откачих маркуча на входящия бензин да му сложа манометър и да видя след време какво ще покаже,значи с подаването на контакт веднага вдига почти 4-бара,като я запаля пак си седи на толкова горе долу ,но като изгасих и погледнах след час беше паднало почти на 0 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти пада налягането - може да пробваш с външен възвратен клапан след горивния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сложих един ,че съм карал бая дизели и изнамерих един здрав в гаража , дано да се оправи този проблем че много дразни така все едно съм с жигула въртя като луд докато запали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е въпросния клапан да е със съчма или уплътнението вътре да е бензино устойчиво и да не се прояде, че се запушва и почва да прави проблеми и да товари бензиновата помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си монтирал правилно клапана няма как да върне през обратното гориво. Виж дали няма бензин във вакуумното маркуче на регулатора на рейката и от това да пали трудно и да пада налягането.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверих го сухо е , във VW форума съм пуснал пак темата и там ми писаха да проверя и вакума който отива до испарителя на газовото и да я дави :( вече незнам ,почвам да сменявам здрави части дано се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема с паленето Решен,леко изпускане на газ и дави мотора след дълъг престой,но като запали 10-15 секунди работи стегнато и шумно след това всичко става добре,и докато загрее има леко глъхнене при подаване на газ,без значение дали е на газ или бензин,ваг-кома не казва да има нещо нередно :) моля помагайте че съм напът да се върна към простичките дизели :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почнах вече кво ли не да правя :) на газджия ще ходя утре,но като се заслушах много внимателно и има едно леко чукане звучи ми от към веригата,свалих капака на клапаните веригата си е натегната няма следи от износване,и при гасене на мотора има пак метален звън,може ли маховика да ми прави някви мизерий :) съединителя е доста приятен за натискане но има и леко колебаене на оборотите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...