Jump to content

Централно заключване


SBYDev

Recommended Posts

Здравейте, днес след един прекрасен ден на митница летище София изпълнен с нерви и чакане разбрах в последствие нещо много интересно и се нуждая от вашият съвет - когато цъкна копчето за заключване на вратите шофьорската остава отключена... Моля за съвет какво правя грешно (трябва да задържа копчето или какво за да се заключи и тя). Колата е а3 2004 година 2 врати. И още един въпрос - къде се намират бушоните на тази кола защото защото смятам че хитрецитя от автокъщата са ми свалили бушона на плафоните :P ?

Благодаря много за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах къде са бушоните :D свикнал съм с алфите и Фиат-овете и ми беше малко странно, че не е под краката... Преди малко пак правих тестове с централното от ключа и все още не разбирам какъв е проблема, цъквайте катинар и заключва багажника и пасажерската врата, отключен катинар пак така, но не и шофьорската... На нея всичко си работи, прозорци, огледала заключване (отново заключва пасажерската и багажник но не е нея самата)... Кажете какво да правя и да гледам или къде да отида да я прегледат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно бравата огледай,а преди това кабелния сноп който влиза във повредената врата

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да преди малко махнах гуменият предпазител и видях, че най-горният кабел играе (счупена му е щипката на захвата) и при вкарване на кабела всичко си е наред. Ще отида на ел.техник да ми смени обувката (захвата) и да забравям вече за този проблем :) . Благодаря много колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,колеги.При мен проблема е следния:Заключвам си колата нормално с дистанционното,а когато я отключвам задната лява врата остава заключена(не се отваря от външната страна).Когато обаче от вътре я дръпна се отваря нормално.Ще съм благодарен,ако някой може да ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефект на моторчето в задната врата или на контролера. 

 

1. Диагностика (има немалка вероятност да имаш набита грешка)

2. Отваряне на вратата и оглед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за бързия отговор.Ще потърся помощ от специалист

Цитиране на предходно мнение! .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел снощи ми направи диагностика и показа,че има някакви грешки,с които обаче той самия не е наясно.Ето какво показа: 

post-96838-0-14744800-1447746808_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си разчетеш грешките с VCDS, защото така са много трудни за интерпретиране, но дори и така на развален български е ясно, че имаш ел. проблем в/от/до  контролера в съответната врата. Трябва да отвориш и да огледаш и за прекъсмати жици... остава възможно и да е дефект в контролера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...