Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам от скоро A8 4.2 TDI 2006.

 

Може ли да ми кажете:

 

1. Какво масло използвате за този мотор?

2. При спускане от балкан, колата изстива до 60'. Нормално ли е, трябва ли да сменям термостат?

3. Мисля, че имам печка, под колко градуса се включва? Има ли принудително включване?

 

Благодаря!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Не съм карал дизел, но при спускане от Балкана, аудито /бензин/ никога не ми изстива - винаги си стои на 90 градуса! Така че не ми се струва нормално колата да изстива до 60 градуса! Нали затова е термостата да държи винаги оптималната температура на двигателя.

 

Поздрави!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 60 градуса щом пада, определено не е нормално.Трябва да се семни термостат

За маслото колегата правилно ти е казал

За печката много вероятно не са ти дали дистанционното за нея.Принципно ако наистина колата го има като ектра ти трябва дистанционно за да си и позлваш оптимално функциите.Ако се поръча ново трябва само да се адаптира и работи без проблем

Ако не си сигурен дали имап печка, може да ми пратиш рамата на лично и аз ще ти кажа със сигурност дали колата фабрично е била с печка.Лошото е че не мога да ти кажа ако някой по някаква причина я е отсралил в последствие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за мненията.

Сега - лятото не съм ходил да експериментирам пак, но като е топло навън си държи 90'C.

 

В момента съм с масло на шел, което най-точно отговаряло на спецификацията за мотора, но обмислям да го сменям отново скоро.

Казаха ми, че този шел нямал нищо общо с ония по бензиностанциите...

 

А за печката, мисля че я видях съм при преден-десен подкалник, обаче зимата ми загряваше бавно колата.

Евентуално ще се ходи на Есен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...