Jump to content

Гарнитура на главата


Paho

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

Имам проблем с колата и не съм се сблъсквал до сега и моля за малко информация. 

Какви са симптомите за избила гарнитура на главата ? 

От известно време наблюдавам ,че водата в казанчето ври и си вдига много нивото като е загряла колата.
От няколко дни започна да ми светва лампата за нивото и да пищи в движение, като в това време и по климатроника и по стрелката температурата е нормална.
Определено започна да губи течност , но свалях свещите и по тях нищо не личи.
Когато е загряла и спра ми се струва ,че от капачката или там някъде изтича течност.
Няма масло във водата или обратно , но определено нещо не е наред.

Четох ,че може да се направи някакъв химически тест -- къде в Стара Загора може да стане това ? 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не провериш преди всичко термостата да не ти прави мизерии. И ако си напълнил казанчето с антифриз над максимума е нормално да изтича прегледай тия двете неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го проверяваш,цената му е от 15 до 30 лв,сменяй го направо.Колега,със същия двигател съм и минавам през абсолютно същия проблем.Като покарам 50-100км и горния маркуч направо не се бара,горещ и твърд на камак,отворя ли казанчето и нивото на охлад. течност поичва да прелива,дори ми се струва че мерише на бензин.Бях при един майстор и той ме посъветва преди да хвърля 400 Евра за смяна гарнитура на глава ( в Германия живея ) да си сменя термостата,Така и направих днеска,завъртях 50-тина милометра след смяната и маркуча си е ОК за сега да чукна на дърво.Странно че и при мен температурата си е през цялото време абсолютно в нормалните 90 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам купен термостат от доста време и днес ще се опитам да го сменя. Дано само това да е проблема, но малко ме съмнява :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...