Jump to content

форсиране при старт


Crazytonio

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам малък проблем на който не успях да открия подобна тема във форума. Вчера цял ден карах колата която е 1.9 TDI 110 K.S AFN и нямах никакви проблеми. Вечерта я изгасих и някаде след 15 минути като я запалих се исфорсира до 2000 оборота загасих и пак така. Като давам газ имам чувството че карам чист дизел. Тази сутрин на студено запали без проблем след 10 минути пак същото форсира се сама. Някакви идеи от каде може да идва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината е фърлила кърпата и най-вероятно пълни цилиндрите с масло и от там дига оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината е фърлила кърпата и най-вероятно пълни цилиндрите с масло и от там дига оборотите.

Може, но трябва да види много яко пушене, не може да го пропусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги турбината  я чувам да работи ама не ускорява. Колата е с ръчни скорости. Както вече ви казах на студено пали идеално ама покарам ли я дори 5 минути се форсира до 2000 и после 900 оборота. Аз мисля (не че много разбирам ама) че ако турбото се здуха няма ич да работи или на мен така ми се струва. А ако се окаше от температурния дадчик каде се намира и колко струва долу горе. Утре ще я закача на Вагком и ще си покаже. Иначе благодаря ви за инфото.



Сега се сетих някой път като я запаля изпушва а друг път не не знам от какво зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай на идея,че грешка за датчик може да не ти покаже.Можеш да я видиш и на 49канал на климатроника.Примерно стрелката като тръгне да се одлепя от 60-те градуса погледни на въпросния канал.Показанията трябва да са сходни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се за късното продължение ама искам да споделя че колата си се оправи от самосебе си .2 или 3 дни я карах така а третия вечерта я изгасих  и като я запалих всичко беше ок. Още не съм я закачал на вагком ама се надявам тая седмица да ми останае поне малко свободно време. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...