Jump to content

Колеги имам въпрос за по голямо турбо?


Recommended Posts

Колата ми е ауди а3 асз 131к.с. И ми се счупи турбото. Така и така е счупено и ще го сменям въпросът ми е какво турбо най лесно ще влезе на мястото си като целта е 200 к.с. 1749 vb vnt 20 25 някой хибрид? Кой е най удачния вариант като цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който намериш най-евтино :-)

За твоята цел търси от gt1749vb - пасва без преправяне, а ако е евтина и поразбита й направи хибрид с компресорна перка 52 (от 2.5 тди) и поне ще знаеш че ще държи на бой.

Само gt2052 (от 2.5 тди) също ще стане, но ще тръгваа по-късно /ще има лаг/.

Оптималният ти вариант е gtb1756vk /от 2.7 тди/, в момента знам къде се продава такава за 1100лв, преправена на вакум и готова за монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че засега не но съм изолирал всички затоплящи истории и филтъра е изкаран почти отвънка да смуче студен въздух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Въздушния филтър откъде ще смуче и това колко е малък и неефективен кулера са две различни неща! Хубаво си го извел някакси, но това не ти решава проблема с кулера /проблем е силно казано, защото доколкото разбирам истинския проблем ти е счупеното турбо/;

2. Читаво gtb1756vk за пестин пейсе лева - няма. Или е ККК /а не Гарет/ или верно е на 100000+км и вече плаче за рециклаж.. /по повод линка по-горе/;

3. гт22хх и по-голяма, ще я развърти това ASZ, в този му вид, само ако го засилиш от Бояна посока НДК на зелена вълна на светофарите;

4. Малкият /сток/ кулер в един момент ще спъва колата, но не е болка за умиране. Като за начало си избери хубаво/здраво/ турбо, другото с времето ще го доизмислиш :-)

Редактирано от Lazar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ми трябва турбо което да държи 200 коня на двигател, толкова са ми дюзите затова си мисля 1752 или 49вб незнам коя друга също е в тоя клас. Внт20 не е за предпочитане освен ако не е и тя хибрид. А като налягане за 200к.н. мисля че е около 1.7 бар трябва да дуржи. Кулера на тея аудита е малко по голям но за сметка на това имат малко спънка заради халогена. Мисля да го изкарам и изчистя добре и да направя някакви процепи в подкалника да има поток въздушен а не тапа която малко или много се получава

Редактирано от Dark Bass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...