Jump to content

Колоните на audi avant


yavkatapk

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам има ли разлика между предните и задните колони на audi a4 b6 avant предните свирят супер добре имат добър и плътен бас, а при задните не е така свалях кората оригиналната музика си е не са слагани други колони. Ако знаете как е кажете при мен задните са много по тихи отколкото предните предните просто къртят  :eusa_whistle:  :eusa_whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните свирят по-зле заради разположението им, във всеки авант е така и като цяло нищо не може да се направи срещу акустиката. Помня и на моя преди да отстраня всичко на задната седалка беше пълна акустична дупка откъм бас, докато не изключиш суба и задната линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако задните колони свиреха както предните в колата ще е супер, но задните действително са зле мислех че е от колоните нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Предните се "захранват" плейъра,а задните от усилвателя в багажника.

Не случайно предните свирят по-силно,при всеки дори и SQ проект се акцентира в предната линия.

А като искаш да ти свирят еднакво може да го регулираш през Fader-а  плейъра.

Но със сигурност няма да звучи по-добре,но можеш да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но плеъра е вероятно по-слаб от усилвателя дори, а ако си направиш труда да пробваш предни/задни с един и същи усилвател, ще видиш, че разликата е много голяма във всеки авант. Акустиката и физиката са над всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сега си нагласих само предните да свирят и музиката направи кърти в колата задните хич ги няма и затова пуснах само предните.

Може ли някак да се оправи задната линия да свири силно и хубаво както предната 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Задните свирят по-зле заради разположението им, във всеки авант е така и като цяло нищо не може да се направи срещу акустиката. Помня и на моя преди да отстраня всичко на задната седалка беше пълна акустична дупка откъм бас, докато не изключиш суба и задната линия.

В седана по-добре ли се чува задната линия?

Говорим за говорители в корите на задните врати!

Каква е разликата м/у говорителите в задните врати на седана и аванта ?

Просто предните се захранват с по-голяма мощност от плеъра,отколкото задните на усилватела.

Дори и да размениш предни със задни,тези които се захранват от плеъра ще са по-силни.-А който иска да изравни предна със задна линип,има FADER=a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо на иската да ме разберете :) Това ми е работата и съм го тествал безброй пъти, проблема на задните врати НЕ е мощността, а разположението в купето. При седан са една идея по-добре нещата.

Иначе комбито стига да не е прекалено дълго наистина може да се каже, че откъм суб възпроизвеждане може да осигури най-голяма линейност, суббасите на обичат да работят в "квадратна" среда и производните й.

Затова в едно обикновено Ц5 като седнеш на задната седалка няма бас с фабртичната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...