Jump to content

Питане за смяна на масло на а3 1,8т 180 кс. и а6 2006 3.0 тди 233кс.


Recommended Posts

Искам да питам за Ауди а3 първо взех я с масло Тотал 5 по 40 или по 50 мисля че беше , в зелена туба е маслото и е хубаво , не го пипа двигателя сега е към 170 хиляди и има още за 3 хиляди километра, пак такова масло ли да купувам ?

Другата кола е на приятел Ауди а6 3.0 тди 233кс. автомат  2006 година. С кое масло е хубаво да се кара този дизел според вас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А3-ката ти отговарям веднага. Аз съм със същия двигател и го карам само с Motul 5 на 40 и се държи чудесно, тих е, не го гори. Castrol също е добра алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига да е оригинално маслото нп. тотала е добро масло. за другия му вземете  5-30 със 507.00 ако двигателя е САРА. само такова. или вижте в книжката какво пише

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CAPA е мотор 3.0TDI при А4/В8/-240 коня.

При А6/4F/ 3.0TDI 233 коня,мотора е с код ASB.

Маслото трябва да се съобрази и с DPF филтъра,както ти спомена колегата,търсете 5W30 507.00.

Може да питаш и колегите в А6/4F/ раздела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.senax.bg/eshop/product/87/sintetichno-maslo-top-tec-4200-sae-5w-30-5-litra.html

 

това не е лошо, поне е и оригинално

 

http://www.ebay.de/itm/5-L-LITER-CASTROL-EDGE-FST-5W-30-MOTOR-OL-OL-MOTOREN-OL-VW-AUDI-LONGLIFE-2-3-/371135307778?pt=Autopflege_Wartung&hash=item5669636002

 

или това ако имате карта. идва за 1 седм

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...