Jump to content

Проблем с помпа-дюза на Б7 116кс


pafkataaa

Recommended Posts

Колеги днес смених въпросните о-пръстени на АВФ мотора.Симптомите бяха трудно палене, мн често притрисане като стойностите на първа дюза бяха 1.6 при загрял мотор а 2-ра дюза не падаше под 2.99 другите 2 бяха долу горе добре между 0.4 и 1.1.След смяната всичките вече не се качват над 0.4-0.5, тресенето изчезна и колата почна да пали от раз. Ремонтрния комплет който купих е на Бош и дюзите също.Най-малката черна гумичка ми остана излишна не намерих къде да я сложа.Не видях и леглата на дюзите да са разбити сториха ми се добре вала също.Центровка на дюзите не съм правил на око ми изглеждаше добре.Преди колата при загрял двигател на място гореше 0.6л/час а сега падна 0.4л/час като по това съдя че и разхода може да падне защото в последно време се беше завишил.Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз тази малката гумичка не я сменях, не намерих къде може да е :) Колко струва комплекта от БОШ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С добавка опитвах, ефекта е минимален и за кратко, ще опитам значи и аз с уплътненията. Оригиналните са към 70лв. за дюза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малката гумичка се намира най-отгоре на дюзата и държи да не пада тарелката, която контактува с кобилицата, която натиска дюзата. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше гумичка там, а и в ЕТКА гледах графиката и не я видях. Вече е късни, не ги сложих :)

Sent from iPhone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Малкият ринг наистина е горе под копчето, което натиска кобилицата. Вчера го извадих от една резервна дюза. Ако не го знаеш че е там, няма как да го видиш и смениш. Някой има ли ELSA за да каже регулирането на дюзите на колко градуса се прави на мотор 2.00 ТДИ PKW 140 к.с.? Мосля, че е на 180 градуса?

Sent from my iPad

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Можеш да провериш при Узун Тонев Мотор консулт мисля, че беше сервиза в ЗПЗ (някъде около "Метал", не съм ходил), може да имат оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...