Jump to content

глъхне на ниски б4


gogata1982

Recommended Posts

Колеги мой много близък приятел си купи тези дни ауди б4 комби с мотор 1,6 - 100 коня обачеее.....когато колата е на място се форсира спокойно до 6-7 хил а като се включи на предавка и се опиташ да потеглиш направо забива муцуната и не иска да поеме . След задържане на газта и превключване на по висока предавка понякога изведнъж тръгва без никакви проблеми ! Момчето му казаха ,че ако сложи обикновена газова уредба няма да го има този проблем и веднага се сложи газ обачеееее....на газ е обратното на ниските малко мени оборотите и е нестабилна обаче си набира ама стигне ли 2000 - 2500 оборота забива муцуната ( да кажем ,че може да е от центровката на газовата ) .. Та питането ми е имал ли е колега подобен проблем и на какво се дължи според вас ?? Кабели и свещи са сменени и проблема остава ! Също може да ми препоръчате сервиз където да не го карат да сменя почти всичко под капака докато уцелят какво и става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата трябва да се направи да работи на бензин добре и тогава да се мисли за газ. Иначе става голямо объркване и голям филм - Дързост и красота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така знам колега ама не може да открие проблема ...датчик ли е , бенз. помпа ли е ...затова питам за подобен проблем да се направи на бензин пък за газта ще го мисли после 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам забравил съм да напиша ,че диагностика е правена и не показва никакви проблеми !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалете гофрирания маркуч между дебитомера и дросела,огледайте много добре да не е скъсан.

Редактирано от HCOHCO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

както пише колегата да си огледаш гофрирания маркуч и също тези двете маркучета на кутията на въздушния филтър а и също моторчето за празния ход дали не изпуска от вътре от към кутията 

поне при моята беше точно това проблема от забиване на муцуната на бензин а на газ си вървеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа дроселова клапа закупи я колегата за 100-тина лева и сега колата е като нова . Много благодаря на всички отзовали се заради този проблем за малко колата да замине на скрап . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...