Jump to content

Чудя се на едно Audi A6 Avant 2.4 5V


Recommended Posts

Здравейте,

 

Досега не съм карал Ауди и мисля, че ми е назрял моментът. 

Фен съм на комбитата и то големите. Имал съм възможността да покарам доста автомобили, но никога Ауди.

Та чудя се на някое А6 2,4 5V, живея в Холандия и тук такива между 2000-2003 са доста прилични пари за класа автомобил.

Преглеждах форума и не успях да разбера, проблемни ли са автоматичните скорости, но това според мен е и до поддръжка, късмет и тн.

За разход, съм наясно, че ще гълта между 9-14л, по-скоро ме интересува, до колко е надежден автомобил на около 200 000км, с качествено поддържан живот, сервизни книжки и тн.

 

Питам, защото в момента карам Volvo V70, и самият аз за година навъртях малко над 100 000км и сега е на 390хил. За тези км съм сменил само спирачки, масла и тн консумативи. Бих я препоръчал с чисто сърце. Хубава и здрава кола, но скучна за каране и без характер и ми писна.

 

Надявам се да убедя, че Ауди си струва. Това е количката, която си харесах. 

 

Поздрави

 

post-91877-0-79720400-1414078753_thumb.j

post-91877-0-32256800-1414078754_thumb.j

post-91877-0-39898000-1414078755_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Не мисля,че има какво да те притеснява точно в този мотор безпроблемен според мен!

Скоростната кутия единствено внимавай с Мултитроник ако е куатро нямаш грижи,там не е мулти!

Като цяло солиден автомобил,но не мисля,че ще ти даде някаква свръх емоция спрямо Volvo-то което караш...

П.с Предполагам ще попаднеш на добре поддържан екземпляр щом няма да го взимаш от БГ!

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не взимай комбинацията автомат+предно, както казва колегата тази кутия е мултитроник и много хора са брали ядове с нея. Въпреки казаното, си мисля, че от там щом ще е автомобила, хората имат елементарна култура на поддържане и грижа за автомобила и е верояно да случиш на читав. Ние тук в БГ сме свикнали от 10 автомобила 9 да са тотални гробници... и все пак, точно този съвет да, бягаш от мултитроника мисля, че си важи от където и да е взиман автомобила. А и куатрото ти предоставя голям кеф зимата. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че след изчетеното, ще се насоча към ръчни скорости. Някакси изпитвам страх към автоматик на старо. 

 

Тук в Холандия, също шанса да попаднеш на гробници на по 400-500хил с превъртяни км е голям. Затова се търсят коли от хора с доказани км. В сайта на КАТ или каквото е тук, вкарваш номера на колата и ти излиза пълното й досие. Най-малко можеш да видиш колко собственика е имала от първа регистрация. 

Много съм се навил на едно такова Ауди. Не бързам страшно много и ще поразгледам добре. Мислех за по-големите двигатели, но тук на цените на бензина, ще дойде в повече.

 

Благодаря за реакцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...