Jump to content

Някои въпроси за Ауди А8 / 2008г


foxy-the infant prodigy

Recommended Posts

:respekt::gruebel:Привет,

от няколко дни съм собственик на гореспоменатото возило и съм много :dance:, но имам няколко въпроса:

 

1. Как се прибират огледалата? На шофьорската врата имам джойстик, но на позицията за прибиране на огледалата не се случва нищо :lupe:, а при заключване също не се прибират :gruebel:

 

2. Как се сменят крушките на daylight-a? видях я, че е някаква обикновенна, но как се достъпва?

 

3.Какъв е размера на чистачките и от къде да ги купя?

 

Предварително благодаря на включилите се :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, никой не пише.....

Както и да е, намерих отговор на някои от въпросите си и ги пействам тук, може на някой друг да са полезни.

Как се сменят перата на чистачките:

http://www.carcarekiosk.com/video/2004_Audi_A8_Quattro_L_4.2L_V8/windshield_wiper_blade_front/replace_wiper_blades

За размера още не съм сигурна и ще дописвам в последствие....

В цитирания по- горе сайт има доста полезна информация.... Също и за смяната на крушките .

Редактирано от foxy-the infant prodigy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са схеми как се отваря капака на фара и къде са крушките, но има известна доза чалъм преди да се стигне до тук. За крушките от пасажерската страна трябва да се откачи въздушният филтър, от дясно май имаше нещо друго, но се движа и не мога сега да напиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да споделите с какъв двигател е аудито ако е 4.0 tdi 4.2 tdi w12 е с 2 въздушни филтъра, махат се горните капаци на филтрите и крушките се сменят, ако е 3.0 tdi е с 1 филтър от ляво маха му се пак капака и се сменя крушката а за от ляво са нужни само сръчни ръчички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В профила ми пише, че е 3.0 TDI. Инфо как се сменят вече намерих в горепосоченият сайт, но все пак мерси за включването.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Карам я от скоро и впечатленията засега са ми само положителни. За големината - както казва Мечо Пух : " колкото повече, толкова повече

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал един много готин сервиз който се намира близо до парадайс те за смяна на крушка нямя да ти искат пари само крушка си носиш:))) работили са в ауди всичките и сервиза е уникален аз съм много доволен от тях :))) имат страница във facebook INCAR SERVICE.Шефа им е Росен и е голям пич.

Иначе 3.0д тромавичко но хубаво безаварийно шофиране :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, ама аз си я смених...още от преди няколко дни....нямах нерви да карам със светещи лампи по таблото :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В задръстванията и на къси разстояния 13.5-14.00, ако бръмча повече по околовръстното и не се навирам много из града-11.00. За извънградско не съм я засичала още, ама към края на другата седмица ще я пусна по австрийските магистрали

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...