Jump to content

Проблем със босе система


audi_80_

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с мойта босе система приятелката ми ми подари ново цд сони и реших да махна делтата и чрез адаптери да монтирам новото Цд но звукът е отвратителен със едно ехо се получава и като че ли не се чува буфера мн и другите колони а с оригиналния касетофон нямам проблем.Къде да търся проблема в касетофона или в адаптерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боссе-то не е "касетофон-тонколони", а има и усилвател/предусилвател, филтри и пр. Връщаш Делтата на колата и прибираш Сони-то в шкафа за някоя друга кола (а може би приятелката ти е имала тъъъънката мисъл да й купиш кола...  :hilezh: ) 

 

Друга вариант е да изключиш усилвателя, да смениш говорителите с подходящите и да ползваш стандартна система за аудио в кола...но може да се разочароваш от резултата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз знам че е цяла система но чрез тези адаптери трябваше да свири всичко както си му е по реда,но уви не е така за това питам да се набутвам ли още за адаптери цд та и така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз знам че е цяла система но чрез тези адаптери трябваше да свири всичко както си му е по реда,но уви не е така за това питам да се набутвам ли още за адаптери цд та и така

Ще стане ако намериш адаптери, които да ти докарат същите изходни аудио-нива, импеданси, data-сигнали и пр. неща, които ги има оригиналния касетофон...ама може да платиш и двойно...

 

Преди време и аз исках да сменям оригиналния Концерт и намерих CD на същия производител (Блаупункт) със същия тип букса, съраунд система и пр. (изключвам опциите за управление към фабричната навигация и чейнджъра). Сложих, всичко заспа, заработи, но... при вкл./изкл. имаше едно пукане, което ме дразнеше и върнах фабричния Концерт.

Аз слушам предимно радио, а ако искам да си пусна нещо друго, с помощта на Юлиан си изведох кабелче за към телефона и си пускам музиката оттам. Екстрата, която получих е, че сега имам и хендс-фри в колата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че си писал във VW форума ма там си сложил и снимка на адаптерите. Ще ти го напиша и тук, разкарай тия преобразуватели от високо към ниско ниво и си намери CD с две двойки изходи от предусилвателя ако може да са на 4V най-добре. От наличните кабели ползваш само дето е от 4 чинч/RCA на мини ISO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://zora.bg/sony/cdx-g1000u/24585

  

ето това ми е цд то ради,и искаш да кажеш че може и без тези адаптери така ли да разбирам? и какъв е този конектор къде може да го намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това CD не става! Sorry. 

 

Трябва ти само това и до колкото разбрах ти го имаш

376340_BB_02_FB.EPS_400.jpg

 

И ти трябва плеър, който има "RCA Preout: 2 (Front, Rear or Subwoofer)". Примерно минимум Pioneer DEH-2700UI или Alpine UTE-72BT.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Зора информацията е непълна. Оказа, се че това сони има два изхода за стъпало front и rear/subwoofer. Трябва само да се закачат чинчовете и превклюващия се изход rear/subwoofer да се сложи от менюто на rear. Оставащото кабелче е remote, то трябва да се върже към remote кабела на плеъра. 

Ако и тогава не стане най-вероятно самоя кабел е дефектен.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Зора информацията е непълна. Оказа, се че това сони има два изхода за стъпало front и rear/subwoofer. Трябва само да се закачат чинчовете и превклюващия се изход rear/subwoofer да се сложи от менюто на rear. Оставащото кабелче е remote, то трябва да се върже към remote кабела на плеъра. 

Ако и тогава не стане най-вероятно самоя кабел е дефектен.

Благодаря ти ради в събота или неделя ще го закача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела коледа колеги да кажа какво стана с това прословуто сиди.Вече всичко е монтирано благодарение на ради и неговото обяснение всичко свири предни задни говорители буфера звука е супер баса също.Благодаря Ради много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...