Jump to content

а4 1.8 т автомат - обслужване


urod_88

Recommended Posts

След всяка смяна на кодировката, трябва да се ресетва кутията. Аз съм пробвал с 00011, 00012 и 00022.

00011 в града е г/д същата като 00012, само в голям баир връща скорост по-късно и позволява на автомобила да намали твърде много скоростта си по наклона, по-дълбоко трябва да натиснеш и педала, за да се извърши кик-даун. Като цяло не ми харесва много. 

00012 извън града като че ли с натиснат педал сменя на малко по-високи обороти предавките и при натоварване връща сама скорост надолу по-бързо... така ми се струва поне : )) Т.н. спортен режим е по-скоро условен, за 4-те скорости май е по-препоръчителен. 

В чужд форум бях попаднал на тема, в която ползват кодировка 00022... не става ясно точно какво прави тя, но според някои от писалите в темата оправя до известна степен ако се е появило някакво биене между скоростите аз съм карал и с 00022, но не усетих ралзика с 00012. При всяко положение е по-добре да се изключи DSP-то. Може би за мен 00012 е по-добрият вариант. 

Първо си правите адаптация на дросела, след това сменяте кодировката, да кажем 00012, след което ресет на кутията и карате, аз направих това и биенето между 2 и 3 за мое голямо учудване, тъй като съм го правил и преди, но сега се подобриха нещата, вероятно защото сега го правя след като съм сменил маслото в кутията... но е факт, че сега включва най-добре между 2 и 3 и както преди между 1 и 2, както и 3 и 4. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
On 29/01/2015 at 3:22 PM, veni72 said:

Аз от няколко дни карам уж със "спортната" настройка 00012,но разлика не усещам...

Sent from my LT25i using Tapatalk

Специални благодарности към колегата Вени! Благодарение на неговия пост си спестих 4-то сваляне на скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...