Jump to content

Търся помощ за ъпдейт на MMI 2G.


Recommended Posts

Здрвейте, моята система е с фърмуер 02.9.0, който е доста стар, изтеглих си версия 55.7.0, но не стартра ъпдейта. От всичко което прочетох тук и по чужди форуми разбрах, че иска първо междинна версия, а после най-новата. ППроблема е, чекъде в нета не намирам по-стара версия. Моля ако накой я има за съдействие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да тръгне директно, моята версия също беше много стара, но ползвах само 5570 версията и за иколо 2 часа се ъпдейтна. Иначе в руските форуми ги има всички версии. Каква грешка ти дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете добре ли са записани (на максимслно ниска скорост)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ще ги запиша пак, но на същата записвачка, при същите условия записах и двд-тата с новите карти за 2014 г. и всичко е ок, работят. По други форуми-британски и немски пишат, че трябва междинна версия на фърмуер-а, ако версията записана в колата е стара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма как да получиш адекватна помощ без точната грешка да я напишеш тук. Не трябва да се минава през никакви междинки, 5.5.70 съдържа в себе си всички ъпдейти от първата до последната версия, така е направен самия ъпдейт, за това е на три диска и тн. 

 

Ти ъпдейта го правиш през CD-то, а картите са ти в DVD-то в багажника - други у-ва са напълно. Хвани купи си един почистваш диск Хама - вътре има една песничка 5-10 минути, пусни я да се изсвири два пъти, да ти почисти хубаво у-вото. После запиши на 1-2ра скорост цд-то и пробвай пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напълно наясно съм къде е двд- то за навигация и къде е сд - то. Медиите които ползвам са вербатим, двд+р за картите, скоростта е 4-та, нямам по-ниска, проверявам диска в края на записа и всичко е ок. Сд то в жабката си работи нормално, открива и чете диск 1 на 55.7.0, но изкарва съобщение неподходяща версия. Същия пробле са стещали и други хора:http://audiforum.us/threads/upgrade-mmi-from-02-9-0.10286/ иhttp://www.tyresmoke.net/forum/topic/129683-wanted-2g-mmi-high-intermediate-update-1120-or-similar/.

Проблема не е хардуерен, затова търся по стар фърмуеър, който в последствие ще позволи ъпдейт до последния. Относно дисковете, те са три, но не съдържат стари версии, не са пълни, диск 2 е само за блутут, ако някой има междинна версия около 11.2.0 Или 2... добре, иначе е чесане на езиците, преди да помоля за помощ тук порових и четох доста по въпроса за да стигна до тези изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В руските сайтове ги има старите версии, аз даже мисля, че ги свалях по същата причина, но при мен от версия 500 (мисля) се ъпдейтна директно без проблеми. Ако не ги намериш - пиши ще видя дали ги имам още. Ако ги имам ще се разберем как да ти ги дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ако можеш изтегли някоя версия преди 3та, а за това как ще я взема ще ти пиша на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам изтеглени тези версии: 1100, 2120, 3460, 4220, 5150, 5440 цялата компилация е в един zip файл с големина 811.8МБ. Естествено имам и 5570, но ти си я имаш вече. Ако искаш пиши на ЛС да се разберем как да ги вземеш от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги кача на сайта... въпреки всичко ме съмнява да помогне ама нейсе...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй да докладвам -Ъпдейта не стана,дискове записани на мин. скорост, проверка за грешки след запис, симулация преди това, компютъра ги отваря, слагам ги в колата, системата открива диск, давам му да го чете, започва да даунлоудва метаданни и изведнъж. Download error, no valid update cd, сложих почистващ диск Hamma, врътах го 5-10 пъти и пак същото, а иначе аудио дискове устроството чете без проблем. Да кажа, че започнах от версия 2.1.20, а с 55.7.0 е същото. Приемам всякакви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти дава „download error” значи проблема е в четящото у-во. Най-добре е да отидеш да му почистят оптиката и тогава да опиташ пак. Другото е да запишеш отново дисковете на първа скорост на записвачката (1х) и пак да пробваш. На 5570 пак ли ти дава същата грешка? Ако е така след пичистване на СД-то можеш да ъпдейтваш направо с нея. Друг вариант е ако някой се навие да ти услужи с неговото СД докато се ъпдейтнеш - няма да е нужно да се маха Component Protection, би трябвало да мине ъпдейта и с него, поне така пишат братушките.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че явно сд-то е проблемно, и на двете версии дава една и съща грешка. Взех сд за проба но има компонент протекшън,та сега мисля да дам моето за почистване. А компонент протекшън предполагам само в Порше го свалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Друг вариант е ако някой се навие да ти услужи с неговото СД докато се ъпдейтнеш - няма да е нужно да се маха Component Protection, би трябвало да мине ъпдейта и с него, поне така пишат братушките.

Би трябвало да можеш да ъпдейтнеш със CP (няма да го махаш, просто ъпдейтваш) и после да си сложиш твоето CD. Така няма да се налага да махаш CP щом старото ти CD си чете аудио дисковете.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ти казах, че 5.5.70 си има ВСИЧКИ ъпдейти и проблема ти е в CD-рома, обаче ти почна да обясняваш колко си наясно с нещата.

 

Сега иди си купи от технополис едно почистващо дискче на Hama изслушай 5 пъти тъпата песен вътре и си направи ъпгрейда директно до най-новата версия. Ако не стана - ново CD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той го почиствал с такъв диск доколкото разбрах, но пак не се е получило за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ти казах, че 5.5.70 си има ВСИЧКИ ъпдейти и проблема ти е в CD-рома, обаче ти почна да обясняваш колко си наясно с нещата.

 

Сега иди си купи от технополис едно почистващо дискче на Hama изслушай 5 пъти тъпата песен вътре и си направи ъпгрейда директно до най-новата версия. Ако не стана - ново CD.

Колега прав си, обаче и ти не четеш, диска Хама не свърши работа. Друг е въпроса как същото устройство чете аудио дискове без проблем .

Ще пробвам с оправяне на оптиката, или ще махна защитата. После ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай чакай, каква защита? Ако имаш CP на диска няма да стане, не си играй и с чистене, а направо ходи да ти я махат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя диск няма и е чистен с диск хама, взех друг за проба но е с компонент протекшън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди при Мишо, човека си ги купува от Ауди и са му оригинални дисковете ще ти я ъпдейтне, друго си е фабрично записания диск все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...