Jump to content

Около 300 лева за внос на коли !!!!


r.s.m.f.

Recommended Posts

колега, знаеш ли вица за оптимиста и песимиста...?

Все пак живеем в най-абсурдното място на света("ИЗГУБЕНИ" са направо цвекЕ в сравнение с нас) обособено и познато ни като Р.България...

Даже смело бих допълнил че цените може и да се качат!

Хората се притесняват че цените ще севдигнат на 1 януари..., няма смисъл да се притесняваме - смело мога да заявя че това няма да стане!!!

Просто вече се СЛУЧВА - всички производители на мебели и ВиК фитинги(сферите които са ми познати) вече са с нови цени - естествено по-високи!!!

Айде и успех на вярващите!!!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми днес случайно говорих със знаещи, а не предполагащи хора и нещата поне от техните уста звучаха добре, пък ще видим.

П.П Дреме ми аз кола си имам не чакам да пада квото и да било, че тепърва да купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък дочух че еко таксата щяла от 80 лв да скочи на 1 ЕRU/kg

е тогава вече ще се улеят. но е твърде вероятно да има някаква такса която да замени ДДС, защото от началото на тази година са внесени към 130000 автомобила и държавата едва ли ще даде без бой тези приходи-просто ще ги оформи по друг начин както например екотакса от 1 EUR/kg или други подобни простотии.

Хора погледенте реално на нещата-досега от държавата добро не сме видяли, защо всички смятат като влезнеме в съюза ще се подобрят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаещи нема, по простата причина, че още го мислят и обсъждат.

Иначе не е никакъв проблем да се събират под формата на еко такса или такса за регистрация и парите да отиват в съответното министерство - еко или МВР и толкова. После при разпределението на бюджетните средства тези пари се имат в предвид и на съответното ведомство му се дават по малко. Елементарно заместване на ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаещи нема, по простата причина, че още го мислят и обсъждат.

Иначе не е никакъв проблем да се събират под формата на еко такса или такса за регистрация и парите да отиват в съответното министерство - еко или МВР и толкова. После при разпределението на бюджетните средства тези пари се имат в предвид и на съответното ведомство му се дават по малко. Елементарно заместване на ДДС.

Това е ключа за палатката. Какво ме интересува мен под каква форма ще ми вземат парите /ДДС, еко такса, такса регистрация, квитанция и т.н/ след като ще плащам същите кинти. И най ме дразни как спекулират в медийте как отпаднало ДДС-то как нямало да има акцизи как всичко ще е по ефтино, а никой не казва че са ги заложили в бюджета като постъпления и сега умуват само под каква форма да ни ги вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ключа за палатката. Какво ме интересува мен под каква форма ще ми вземат парите /ДДС, еко такса, такса регистрация, квитанция и т.н/ след като ще плащам същите кинти. И най ме дразни как спекулират в медийте как отпаднало ДДС-то как нямало да има акцизи как всичко ще е по ефтино, а никой не казва че са ги заложили в бюджета като постъпления и сега умуват само под каква форма да ни ги вземат.

Еми батка, и аз в началото се зачудих как медиите пишат за "падналото" ДДС, и как питат разни въпроси, и разни министри и прочие измет уж им отговарят, а аз в крайна сметка нямам АБСОЛЮТНО никаква идея дали ще е по-евтино или по-скъпо след Нова година. Зачудих се и защо "медиите" не задават разни очевидни въпроси.

Горчивия отговор е, че нашите медии са обикновени путки (с извинение към младите читатели на форума). Пишат и питат каквото им се каже, и не задават неудобни въпроси.

А ние в крайна сметка ще ядем дървото по един или друг начин - то е ясно <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...