Jump to content

Разлика в буксите на фарове на AUDI A3. Проблем


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Днес си купих фарове HELLA facelift, но буксите са различни. На моето ауди от преди фейс-а буксата е КРЪГЛА а на фаровете , които купих буксата е продълговата. Същото несъответствие има и при моторчетата за реглаж на фаровете и буксата ми. Има ли някакъв вариант за адаптация на 2те. Какво да предприема? Ако някой има познания ще съм му благодарен да сподели мнение. 

 

Моята букса:

wtywlg.jpg

 

Буксата на фейслифт фар-а , който си купих

15rmu09.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се адаптори (преходи). Преди да започнеш е трябвало да си ги купиш. Имай предвид, че не са по 5 лева.

Също така, четейки как без предварителна подготовка си започнал, се чудех дали знаеш, че ще трябва да запилваш калниците с флекса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са готови, изрязани. Проблема е само буксите. Дали ще може да се вземат букси от фейслифтовото A3 и да се сложат на моята и така да станат фаровете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но ще трябва да си махнеш кръглата букса от сегашните фарове и да я ползваш за направата на адаптора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента, казаното е гадаене, защото колегата  bsdnikolov не е запознат и не споменава за факта, че има разлика не само с една букса, а и с наличието на светлини за мъгла (в голяма част от фаровете за а3 преди фейса), които няма да работят при фейсовите фарове (просто там няма) ?
Най- добрия вариант е купуването на адаптер за свързването на фарове от фейса (или преработки и цигании)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В цифри горе долу колко струва този адаптер? А и разлика има и в буксата за моторчетата за реглажа на фаровете. И за там ли адаптер ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптори съм правил за А3-ката на съседа. Той си купи от е-вау буксите за фейсовите фарове (http://m.ebay.com/itm/191325544879?nav=SEARCH), а аз му направих прехода ползвайки кръглите букси от старите фарове. И да, загуби фаровете за мъгла (пина в средата с белия кабел, това го помня добре), но накрая се примири.

Не помня да е имало драма с реглажа. Някъде на външния хард трябва да пазя снимки от цялата процедура. Ще се пробвам да ги намеря и за ги постна.

Но, сега си спомних че се наложи да смениме и винтовете с които се хваща фара отгоре за маската. Трябваха ни по дълги и се наложи подлагане за да няма напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за отговорите. А колкото до болтове, имам аз . Живея до крепежни материали .Те са ми най-малкия проблем. :) Има разлика иначе и в буксата за автоматичния реглаж. Моята е по-голяма от буксата на моторчетата на фейсовите фарове. Звъннах на човека , от който купих фейсовите фарове и му казах да ми прати 2те букси за захранването и 2те за реглажа.

Как мислите дали ако изрежа кръглата букса на колата и тази за реглажа и на тяхно място запоя по цвят жиците от фейсовите букси ще се получе системата ? 

Редактирано от AlphaMale
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма причина да не стане. Но първо по 2 пъти мери.

Впрочем, на телефона си намерих снимка на адаптора който съм правил. Под крив ъгъл съм снимал, та не се вижда много. Утре ще чекна външния HDD за снимки.

http://s25.postimg.org/h2ey7zh8v/IMG_20140408_201011.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много , колега. В краен вариант ще оставя да закарам колата до човек , който работе електроники и да ми ги адаптира. Но както каза е много запояване.. и не знам дали вършат такива дребни работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адапторите за фаровете са точно това: http://m.ebay.co.uk/itm/191236275267?nav=SEARCH

но съседа поради цената (тогава бяха близо 60-70 лева) реши да купи само букси за фейслифтовите фарове и да му направя аз адаптори.

В твоя случай, при положение че ще ти дадат буксите можеш:

- да съсипеш старите фарове и да си направиш адаптори

- да отрежеш старите букси и да запояваш

Дали ще ги правиш ти нещата или не, това са ти изборите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Пичове може ли снимка на направен преход да видя коя с коя се връзва че май има разлика в цветовете на двете букси. 

Поздрави. 

Редактирано от batkrasi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...