Jump to content

Климатроник - самоконтрол


fennko

Recommended Posts

Здравейте,

Днес ми се случи нещо неочаквано: Стоя си сутринта в колата (слушам радио) и изведнъж колата леко се разтресе,оборотите спаднаха леко (след което се нормализираха) и компресора на климатика се включи (появи се снежинката). Условията при които се получи - паркиран автомобил с работещо парно,околна температура -2 -3 С,работещо радио. Привечер когато се брибирах дисплея на климатроника светеше ту нормално,ту супер ярко.Според мен това със засилването на осветлението не е от студени спойки (там или работи или не). Според вас от какво се задейства компресора,при отрицателни температури? Нали под 4-5 С имаше нещо като самозащита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя климатроник никой не го знае в детайли, или поне за толкова години във форума аз не съм попадал на спец с познания, да седне и да обясни защо това, защо онова....

Ако в него момент си бил с включена рециркулация, вероятно при стоенето на място се е стоплил датчика за външната температура и тогава се включва компресора(винаги заедно с рециркулацията).

Всъщност колата коя година е, в смисъл с кой климатроник?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията се получава при 22 С ,без рециркулация(отворена клапа),въздушната струя винаги я насочвам към прозореца и към краката.2000г. е бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

въздушната струя винаги я насочвам към прозореца 

Ей тука е заровено кучето.

Пробвай да го настроиш на 24гр,примерно и да бъде в режим ECON.

И пиши после да кажеш как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...