Jump to content

Лагери на диференциала или ...?


Павлин

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Колата ми е B4, 2.0 ABT. От известно време, при достигане на 70-80км, се чува виещ звук откъм скоростите или диференциала. Масло има, но има и осезаем луфт на лявата полуоска към диференциала. Искам да помоля колегите, които са срещали подобен проблем при тези коли да споделят мнение. Предварително благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

 

Не съм го решил. Вдигнахме колата на подемник, на 5-та и установихме шум в скоростите. Долях 400 мл масло и шума утихна, но не нацяло. Разбрах, че след 250 000 км се износвал лагер/и в кутията. Ако знаеш нещо повече - моля, сподели. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват, че било скъпо да се сменят лагерите.
Били са си цифра и по-добре да се търси друга здрава кутия.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

И аз така чувам, но с какво ще е по-различна от моята? Пак ще е от стара кола...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вие от конусните лагери на диференциала е хубаво да се сменят. Сменят се сравнително лесно - диференциала излиза през капака отстрани след като се откачат двете полуоски и се свалят "чашките". Тъй като лагерите са конусни трябва много точно да се регулират за да не затягат - имат си реглажни пластини. Задължително се сменят и двата семеринга отстрани (от страна на полуоските). Аз лично съм сменял навремето тези лагери - по-добре е от кутия 2-ра употреба ако проблема е в тях. Вече ако има износени лагери вътре в самата скоростна кутия действително се сменят трудно и не е ясно дали няма да излезе още нещо, което да обезмисли ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...