Jump to content

Мнения за обява - Audi A4 2.0TDI 143k.c.


Recommended Posts

Здравейте колеги, търся мнението Ви за тази обява: http://www.cars.bg/c1098488

 

Мисля тези дни да отида и да погледна колата, харесал съм го това ауди :)

 

Обаче от познати ми казват да "бягам" далече от този 2.0 двигател, мисля да я закараме на диагностика, да се види точно кой модел е двигателя ? Така на пръв поглед имате ли представа какъв е ?

 

21,000лв как е за тази кола?

 

Всякакви мнения и критики, относно модела на обявата, ще са ми полезни, преди да направя крачката да я взема ...

 

Благодаря Ви !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познатите ти сигурно имат предвид предишното поколение 2.0 TDI двигател, който не се слага в този модел. За този в А4, B8 не се е чувало да има някакви сериозни проблеми. Иначе на мен тази конкретната кола ми се вижда бая постна отвътре с тоя платнен салон... Цената, според мен, е горе-долу нормална, но мястото, където се продава колата, се конкурира по слава за "качеството" на автомобилите и "коректността" на продавачите с Горубляне, Дупница, Враца и Монтана! :)

 

Поздрави и успех!

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря, Весо :) ще ида в петък пак да я погледнем ....

 

Притеснението ми беше, пак от мнения за този двигател, че имало някакви пиезо.... дюзи, правели проблеми и т.н

Просто нямам идея дали е от тази серия, ще видим на диагностиката, като изпише модела на двигателя.

 

Ако някой друг, може да сподели мнение, благодаря!

 

---------------

 

И друго забравих да питам, на тези А4 ( В8 ) моделите от 2008,2009,2010 ..... кой мотор е читав и кой не ( кой да избягвам ) ? Става въпрос за дизелите 1.9, 2.0 ...

Редактирано от vasilgg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При A4/B8/ няма дизел 1.9,a от 2.0TDI нагоре.

2.0TDI са CR мотори-от тея години/2008,2009,2010/ са с мощност 120,136,143 и 170 коня.

Автоматична кутия мултитроник има при 143 коня версията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това най-добре ще кажат хората,които са имали или имат В8-ци.За едни 2.0TDI,за други 2.7TDI и 3.0TDI са моторите.

Може би първите години имат детски болежки.

Но тоя мотор 2.0TDI,няма нищо-общо с тракалника помпа-дюза в предходния модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, карам същия мотор на А4 Авант от 2009-та с мултитроник трансмисия. Кодът на мотора е CAGA.

Както са казали колегите над мен, двигателят няма нищо общо със старото поколение 2.0TDI в Б7.

Колата е доста икономична и пъргава. Разход извънградско между 5 и 6/100 и до 8-8.5/100 в града със задръствания тук там.

Като цяло е доста стегната и приятна за каране, материалите в купето са на ниво.

 

Имам я от 1 година и не съм имал никакви проблеми до преди 2-3 седмици, когато ми се наложи да сменя демпферен маховик на 157 000 км. Платих 1800 евро за ремонт в официален сервиз на Ауди в Дюселдорф Германия (тук живея). Предполагам в България цифирата няма да е толкова стряскаща. :)

Демпферният маховик определено е един от подводните камъни при този двигател. Другият е ДПФ филтъра, но досега проблеми с него не съм имал.

 

Цената като цяло е разумна за Б8. Конкретната кола, която си постнал изглежда свежа, но си е кажи речи базова версия. Единствената екстра е ксенон плюс пакета, иначе липсват навигация, по-хубави седалки, подгряване, темпомат, старт стоп система и др.... Разбира не е и автоматик, но това вече е въпрос на предпочитания.

 

Успех в покупката и да се похвалиш после! :)

Редактирано от eracer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой мнение за

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11422899124529315&slink=9cc0ew ?

и

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427266096184116&slink=9cc0ew

 

за тази също - това фабрично ли е или някой си я е редил ? на това високо ниво на оборудване, какъв е тоя волан?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423422908883836&slink=9cc0ew

Благодаря

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не не не! Виж кажи кви пари искаш А4 В8 само такива следя? Писах в друга тема http://www.mobile.bg/11427558779766301си заслужава да се види за мен в момента, друго нищо не ми е хванало окото, обиколили сме цяла България да търсим на приятел такава А4-ка всичките са дроБ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седни прочети подробно за лекия фейслифт и подобрения, които настъпват след определен месец 2009 при А4 В8 и са премахнати някои детски болести, за това те съветвам да гледаш коли модел 2010... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма подлакътник.

наистина е мега постна, явно цената се базира на доброто състояние  ниския пробег... като след разработка един вид :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не бях виждал Б8-ца с гумен волан! Вярно че е напълно базова версия, но цената не е нереална за Германия, като се вземе предвид малкия пробег и новата година.

Смятайте какви са тия С лайновици 3.0тди куатро за по 18-20 бона дето се намират из БГ :D

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Някой с по компетентно мнение за Ауди А4 Авант 2 дизел 170к.с 2010г 

какви минуси има, и какви по сериозни проблеми се явяват ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...