Jump to content

въпрос за автоматично регулиране на фаровете А4 Б6


Kristofer

Recommended Posts

Здравейте,автомобила е Ауди А4 Б6 и имам проблем с  автоматичното регулиране на фаровете!Започна да ми показва грешка на борда,понякога няма проблеми,понякога веднага щом запаля и ми я изписва и ме дразни!На ваг ком няма грешки!Някой ако има идеи от къде да започна за отстраняване на проблема ще съм много благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Автомобила е с оригинален ксенон!На борда се появява-изображението за включени дълги светлини(но в жълт цвят) и мисля че беше задраскано!Утре ще го снимам и ще кача снимка!В момента веднага след подаване на контакт светва и светлината от фаровете е много ниско!Утре ще проверя всички връзки!До колкото прочетох има датчици на преден и заден (ляви) носачи,ще огледам и тях!

А какъв е този кантар за който да погледна?

Редактирано от Kristofer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от датчиците може би е заминал .Намират се на носачите на предно ляво и задно ляво колело

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влязох в Xenon range посредством Vag-com и имаше две грешки:

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 
        30-00 - Open or Short to Plus
00776 - Level Control System Sensor; Left Front (G78) 
        28-10 - Short to Plus - Intermittent
Изтрих ги и за момента нямам проблеми!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един датчик е нов около 90 -100 лева на феби втора употреба-60 -80 оригинален.Моторче за фара също се намира на нормални цени около 40 -50 лева.За тези пари незнам дали според теб си заслужава да преебеш една уникална екстра на колата си.Отделно виж някоя от буксите да не се е прецакала или някое лостче на датчиците да е заяло

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е моторче на фар се разбира лесно като спреш срещу стена и гледаш кой фар се движи. Ако не се движат и двата е датчик, най-често е преден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първите постове сме ти писали да погледнеш за хлабави връзки ,букси ,недобре движещо се лостче на датчиците и т.н.Ти искаш тука с писане колата да се оправи сама .Земи разгледай или откарай някой да прегледа и тогава продължавай с въпросите.Тая система няма нищо сложно ,2 датчика и 2 моторчета във фаровете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По фаровете всичко е ОК!Проверих всички връзки!За датчиците все още ми се вижда студено и не ми се влиза в канала,но и това ще стане в следващите няколко дена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Преди близо 4 години оправих проблема с подмяна на предния  датчик.Сега отново светна,като в началото имаше същия проблем,светкаше и гаснеше когато си поиска.После почна да се показва и изгасва грешката на таблото на около 20-30 секунди,докато не светна постоянно.Проблема сега е че не мога да влезна да проверя за грешки.Опцията Xenon range не иска да я прочете."No response from controller".Това ми го даваше и преди,като съм правил профилактична диагностика,така че изключвам сега проблема да е от това.Въпроса ми е къде се намира този модул за да видя там дали не е нещо проблема,за да не мога да се свържа с лаптопа и в последствие да видя каква грешка е записало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

имам същия проблем в момента , и аз немога да си вляза в модула за фаровете no response...?! къде да диря проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...