Jump to content

Не духа топло при загрял мотор


spookss

Recommended Posts

Здравейте ,

 

Точно преди да отпътувам след 2 дни за Ромънско и  колата днес ми направи номер.

Бях в сервиза за смяна на маслото.Смених го и тръгнах да си ходя. След около 5-6 км забелязах , че двигателя е загрял на около 70 градуса , а парното духа ледено. Спрх и погледанх разшерителния съд бълбукаше и антифриза излизаше от него.

Отворих го леко и излезе около литър антифриз. Видях , че радиатора ми е студен , термостата не отваряше. Реших да я покарам за да вдигне поне 92-95 градуса . Успех да достигна тези градуси и термостата отвори , парното започна да духа горещо. След като покарах така около 10 км отново се изгуби парното. Този номер ми го беше правила преди месец долу горе пак така но се оправи сама колата.

След като изтече над кило антифриз сега  нивото в разширителния съд си седи нормално което ми е странно.

Антифриза е чист няма мирис като да е издухал гарнитура.

Чудя се от къде да започна , този термостат е сменен преди 25 000 км не помня с какъв точно като марка.

Възможно ли е да има въздух в системата ? След като се обезвъздуши пак да влиза въздух след угасяне на мотора ...

Ако може някой да ме насочи от къде да започна...

 

Благодаря


Забравих да спомена , че мотора е 2.5  , 163к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....................

Антифриза е чист няма мирис като да е издухал гарнитура.

..................

 

Въглеродния оксид не мирише. Няма ли къде да ти проверят антифриза за изгорели газове?

И симптомите ти верно клонят към духнала гарнитура, не ми се вярва а и немога да си обясня как от термостата ще се получава въздушна възглавница.

Не е зле и да си подмениш капачката, но с оригинална от дистрибутор (25лв.), иначе все едно нищо не си купил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проверихме с уред за изгорели газове . Показва  , че всичко е в норми и няма такива в антифриза.

Проблема се оказва в термостата най-вероятно. Поръчах си оригинален и ще го сменя.

Чудя се дали да не сменя и температурните датчици..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...