Jump to content

Съвет и препоръки за АГУ на Audi A3 1.6 (AVU, 102hp)


Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

От както съм купил колата се чудя дали да сложа газова уредба, или не.

Спира ме това, че колата си върви безупречно на бензин, а разхода е доста поносим 7.5-8.5 л/100км само градско каране.

Попринцип не карам бързо, а си се возя със 80-100 км макс на по-скоростните отсечки.

 

Въпреки всичко, разхода на пари по горивото ще падне двойно, ако сложа газ, но не разбирам нищо и за това питам.

Колекторите на колата са пластмасови (не знам дали е пробем).

Чудя се, какви биха били евентуалните минуси за двигателя (здравината му), ако има такива?

Към какъв газов инжекцион да се насоча (клас/марка/цена)?

И разбира се, ако може да препоръчате газаджии, разбиращи от това което правят.

 

Благодаря и поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Според мене колега АГУ-то си е добра инвестиция,особено ако е добра марка(италианска) и е поставено кадърно.А за двигателя не се притесняваи толкова,мощноста ще се понижи минимално. +1 за газ инж 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега според мен слагай газ и не му мисли. Преди година купих А2 и веднага му сложих старгас. Вече 12к без проблем. Вървежа като на бензин а парите на половина. Е движението до 100км. час но за пенсионер като мен ОК.Зависи какво търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега слагаи газов инжекцион и ще се родиш. Аз имам Ауди а4 1.6 и 4 години го карам на бензин. Накрая се реших да сложа Ги и вече 58 000 км без никакъв проблем, а парите за гориво са на половина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Слагай ГИ не му мисли много при 50% по ниска цена на газта не трудно да сметнеш за колко време ще избиеш инвестицията в инжекциона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...