Jump to content

подгревни свещи и датчик за синхронизация на коляновия вал


topi78

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро имам А3 2,0, 140 кс, мотор BKD, 2003 година,

След прочетеното във форума и след направена диагностика с VAGCOM, имам няколоко въпроса:

1. Имам изгоряла подгревна свещ на 3 циливдър, къде се намират тези свещи?

2. къде е датчика за синхронизация на разпределителния вал, защото компа показа, че няма връзка с него, та си мисля, че може някой кабел да е скъсан.

3. Доста изчетох за главите, моята е от "проблемните", та въпроса ми е, каквиса признаците за спукана глава?

4. Друга грешка, която показа е проблем със ксенона - отворена верига на левия фар, какво ще рече това и какво е решението?

Иваче колата е самолет, върви много добре, стегнато, няма тропане хлопане и т.н..

Благодаря Ви предварително за отговорите!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. За свещта, има тема с изображения , малко по-надолу.

2. За датчика, трябва да погледна в ELSA

3. За главата, ако губиш антифриз, чак тогава се притеснявай.

4. Постни грешката. Отворена верига, означава че не работи баласта. А ти щом не си видял такова нещо, дай повече инфо.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, датчика е свален и сменен. Намира се точно под ралката на разпределителния вал, а буксата му е зад ЕГР-а. Сваля се лесно, но трабва да се отвори е дно капаче на пластмасовия гръб на ангренажа, точно зад стойката на алтернатора. Капачето е навряно, аз го видах чак като разкачих ангренажа и махнах едната ролка, но уви.

 Свеща е сменена, но докато стигнеш до нея е малко играчка. След смяна на датчика пали от четвърт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...