Jump to content

Въпрос за годност на масло


stefan4uk

Recommended Posts

Здравейте колеги!Ще опиша подробно,моля да ме извините ако съм объркал темата!Преди една седмица си купих Ауди А4 1.9 tdi 90 к.с1996.Никога до сега не бях карал Ауди,много познати ме посъветваха че имат много здрави мотори и икономични.Колата я намерих нов внос много запазена на купе и салон,има S-line пакет без да е пипано окачването.Този от който я купих каза че има "Филтър за твърди частици"Много ми хареса,прекрасна кола,НО явно и аз попаднах на поредния мошеник в БГ.Двигателя работеше много добре,без чукане/тракане и т.н,минал съм около 200км за да я докарам до нас.Веднага смених маслото и филтъра Кастрол Мегнетек 10w40.На другия ден сутринта паля и започва едно тракане за около 2-3 секунди и спира,обаче като загрее двигателя се появява едно чукане-повдигачи ли са,или нещо друго не знам.За момент намалява до пълно спиране и двигателя мърка,но пак се появява и т.н.Прочетох темите за масла и повдигачи-така и не разбрах какво точно масло предвижда завода за този автомобил.Този проблем се получи веднага след смяната на маслото.Сега забелязах че на тубата има една дата,но не ми е ясно това датата на производство ли е или срока на годност?Никъде не пише годно до:?Или произведено на :?срок на годност например някакви години.Ще пусна снимка моля някой да помогне!
http://store.picbg.net/pubpic/CD/F8/50cec73745a5cdf8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола се кара с 5W40 минимум, защото ще страда турбина и повдигачи, още повече, че идва зима. Освен това с Кастролът трябва да се внимава - има много ментета. Аз 2 пъти съм попадал на такова - тракаха повдигачи. След смяна с оригинален Кастрол нещата си бяха ОК.

 

Това с срока на годност едва ли ще му е проблема.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датата винаги е кога е произведено, ако не е менте разбира се.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сложи си качествено масло за дизелови двигатели например Мотул-5w40 или някоя друга марка,тук във форума има колеги които продават качествени масла,потърси координатите на калега с ник-нейм АСЕ от форума той ще ти даде качествено и хубаво масло,аз например карам само със Мотул 5/40 само че карам бензинов мотор маслото го взимам от колегата от форума и съм много доволен.По принцип срокът на годност на маслото от наливането му в двигателя е 1 година или километрите за пробег,аз лично сменям до 9-10000 км. на пробег,след срок от 1 година препоръчват смяна на мослото независимо дали не си навъртял необходимия пробег поради това,че от стоене във маслото се образуват окиси или други отлагания,които в последствие нарушават неговите смазочни качества.Общо взето това е по отношение на маслата,но тракането при твоята кола може и да не се дължи на скапано масло,просто е добре да я погледне някой във сервиз където могат да установят точно какви са проблемите,преди да си купил колата джамбазина може да е сложил някаква добавка в маслото на двигателя,за да изглади шумове тракания и т.н. просто вариянтите са доста и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах колеги,в скоро време  ще потърся качествено масло 5W40.Вчера смених ролки и ремъци.Между другото понеже четох във форума че може и филтъра да е фалшив си поръчах същия филтър който си беше на колата,днес трябва да пристигне.Благодаря ви отговорите,ако имам други проблеми пак ще попитам. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега да си я караш със здраве и мн безавариини км слагаи както ти каза колегата хубаво масло от сигурни хора Motula е хубаво аз съм с такова само че на бензинка, а и само не разбрах какъв е тоя филтър за твърди частици на а4 от 96г до колкото знам тези нямат такъв

,а чак на Б7 започва май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!Като оглеждах мотора и джамбазина ми каза това било филтър за твърди частици.от турбото излиза една мека връзка и после има едно кръгло /гърненце/и от него тръбата продължава назад вече под колата.На това кръглото гледам че няма датчик-значи може и да ме е излъгал.За мен е по добре да няма иначе главоболия.Моля се да съм уцелил мотора иначе другото си е наред по колата.два месеца обикалях да търся Ауди и направо се хванах за главата какви мошеници продават коли да те е страх да си купиш автомобил особено Враца,Монтана,Ловеч

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...