Jump to content

Зимни гуми а7


Vgza

Recommended Posts

 Здравейте,

 Имам следната дилема: по каталог гумите на колата са 255/40/19. Предстои ми покупка на зимни гуми и се чудя дали да не сложа 235/45/19 на 8j джанта. 

 Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 19" стават 235/45/19 ,но не виждам, за какво ще искаш 235 гума на тая кола то 255 стоят като солети, ще е още по-смешно с 235ци

А разлики в цените не виждам особени, да не кажа хич.

 

Edit: Да ти имам и ника... :)

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош избор на гуми или пътна преценка. Че пътищата ни са кофти, да ама от 3-4 коли които карам постоянно с 245/45/18 255/40/19 и 255/35/20 смо последната за 5 години е направила 2 балона за 150к км...За такава висока гума като 245/45/19 направо трбява много мека гума или умения да се "скъсаш" да сменяш...

А в случая по-горе разлика няма 255/40/19 и 235/45/19 като височина на борда.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам, миналата зима смени три гуми 255/40, по принцип кара доста, за 9 месеца е врътнал 40к. Откакто е с 245/45 не е имал проблеми, а като взе колата беше с 21 цола и на втория ден ги махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 19" стават 235/45/19 ,но не виждам, за какво ще искаш 235 гума на тая кола то 255 стоят като солети, ще е още по-смешно с 235ци

А разлики в цените не виждам особени, да не кажа хич.

 

Edit: Да ти имам и ника... :)

 

Ще ти кажа защо се чудя между двата размера - карам доста из планините, по сняг и лед. По-тясната гума винаги е по-добър избор, тъй като се забива повече в снега. Тоест въпросът ми не е продиктуван от желание за спестяване на пари. Интересувам се от конкретен опит с тези размери - например дали опират, как се държи колата и тн.

А това, как ще изглежда колата, да кажем, че ще го подмина със същата усмивка, с която удостои ника ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв слуай слагай по тясната. Просто имай едно на ум, че на сухо и мокро ще спира, завива и ускорява по-лошо с нея. За сняг ще има предимство при определени условия и си прецени дали си струва за теб, освен визията разбира се, за която каза, че няма значение.

Няма причина да опират, размера е взаимозаместим и е еднакъв като диаметър и височина със серииния.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...