Jump to content

Проблем със обороти


Denyo

Recommended Posts

Колеги изчетох 8 страници и не намерих моя проблем,сега е студеничко и паля държи си 1000-1100 и после пада до 900 оборота но като тръгна и оборотите играят сякаш сама си подава газ качва пада и го прави в диапазона 1100-1600 и леко тресе на 1200,та от какво може да е ако искате даже и ще снимам.И забравих да спомена А6 Ц5 99г двигателя е AKN 2.5 150 коня автомат типтроник

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го обясняваш няма кой да ти каже от какво е точно

Всичко ще са предположения. От дебитомер през vp44 та чак до скорости, вакуми, егер термодатчик, Трябва да се закачи на vag-com и да се пробват изброените горе неща в реално време, да се направи лог и да се качи тук. Има къдърни хора ще го прочетат и ще ти дадат насоки. Ако не можеш да се справиш търси някой, който може. Ако няма по-добре в добър сервиз.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за вторият пост. Но се сещам за нещо много важно в случая.

 първо според това, което казваш : Смени горивният филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,аз мислих на лято да го сменя защото процедурата ме глозгаше а и не е нещо фатално....а и колата я закачиха разбиращи на ваг кома и казаха "взел си перфектната кола" и да им я продам за 6 хиляди  :huh: беше преди 2 месеца. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега вчера смених горивния филтър безпроблемно но тази сутрин като се прибирам от работа проблема пак го имаше по малко но го има,сега към кое да се насоча  :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към някой сервиз колега се насочи,защото с това гадаене може да дадеш в пъти повече пари за отстраняване на проблема,отколкото е нужно!Аз имах подобен проблем и на Ваг ком се оказа датчик колянов вал.100-на лева излезна някъде,но не те съветвам да го сменяш,защото може и да дадеш излишни пари,и проблема пак да си остане.Не знам защо но аз съм на принципа,купи един килограм брашно,дай 5 лева на хлебар за да ти направи хляб!Предполагам разбираш какво се опитвам да ти кажа :) Успех с отстраняването на проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше препатили с такова буксуване от скоростите на типтроника. 

Трябва да я види  човек, който разбира, дали е от мотора или буксува типтроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май тази зима ще изкарам така че празници и много пари ще трябват не мога сервиз да си позволя точно сега идват винетки данъци си ебало майката.....и като разгадая проблема ще споделя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много нахално става но аз продължавам по темата,ходих на диагностика първо дебитомера не е във нормите и второ трябва да си сменя маслото в автомата само че искам качествено с машина да се промие и всичкото масло не както обикновено половината или там 70% та въпроса ми е във Варна има ли такъв сервиз със модерна машина за смяна на маслото на автомата.....обадих се в сервиза на BOSH процедурата е била с ръчна помпа и аз много се учудих както и да е ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате сервиз във Варна защото Софето ми е много далечко  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако го интересува намерих сервиз във Варна за смяна на масло в автоматична скоростна кутия със машина та и това ми трябваше струвало 90 лева консумативи по желание си купуваш или те ти предлагат със техни препоръчани и дават гаранция със тях процедурата включва и промивка на кутията ако искате повече инфо пишете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не развалям ентусиазмът ти, но ако е от кутията проблема(палени фрикциони) ще останеш в сервиза след смяната на маслото. Сега само гъстото масло примесено със сажди ти помага да се движиш. Но поне ще знаеш къде е бил проблема. Пожелавам ти късмет! Дано всичко мине успешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не го разваляш аз го очаквам това и се моля да не е така,на всички скорости си влиза добре само със тези обороти и леко притръсване понякога.....днеска ще откача дебитомера да видим ко ще стане и ако мога да го позачистя малко времено и ще споделя има ли някаква разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз продължава писанията......дебитомера е изчистен то не си беше мръсен де лъщеше ама викам като съм го смъкнал давай но проблема си остана никаква промяна та да питам запознатите кое е по хубаво да сменя цялото масло в автоматика или ръчно около 5 литра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че и с откачен дебитомер си буксува и мени обороти?

 А за маслото, ако го смениш цялото, заедно с промивката.  За да си сигурен, че е чисто. После, ако  проблема е в скоростите, поне ще можеш да си го запазиш...повечето.

 Мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търсете проблема в помпата . Гледайте с ваг-кома в движение варира ли горивото или аванса . Тресенето няма да е от автомата . А за кутията ако е боксуваща доколкото знам маслото трябва да е сивкаво/черно (признак за боксували фрикциони).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва, от помпа да променя обороти в движение, без да променя скоростта. Ако е проблем с горивото, ще има подскачане или заглъхване, съчетано с притрисане,  пушеци, проблемно палене, .  А колегата описва буксуване.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи с откачен дебитомер я покарах и не препоръчвам да го пробвате на автомат като си на D и при тръгване има едно голямо тряскане не знам откъде идва и  също и на задна а проблема го няма на 1-ва и 2-ра почва от 3-та на ниските обороти играе стрелката с половин сантиметър някъде докато качи на 4-та преди 2000 оборота има леко притрисане най много си личи проблема когато карам наклон нагоре,а за маслото и аз си мисля цялото с машина плюс промивка ама към края на декември вече.Но както вика колегата може и от помпа да е чувството е сякаш само си дава газ а педала си го държа в едно положение ама интересно защо само на 3,4 и 5-та.

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако го интересува намерих сервиз във Варна за смяна на масло в автоматична скоростна кутия със машина та и това ми трябваше струвало 90 лева консумативи по желание си купуваш или те ти предлагат със техни препоръчани и дават гаранция със тях процедурата включва и промивка на кутията ако искате повече инфо пишете :)

Здравей от скоро имам и карам  А6 олроуд 2.5 tdi 180cc автомат, може ли да споделиш  къде смени маслото на скоростната кутия във Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш лично съобщение :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...