Jump to content

Парктроник с предна и задна камера?


Recommended Posts

Привет колеги,

Имам нужда от съвет относно камери за паркиране и доказан сервиз където могат да я инсталират.
Купих подземен гараж, знаех,че е кофти влизането и паркирането, но днес тотално се измъчих да изкарам А3-та. Рампата е много тясна, а ъглите много остри... 
Идеята ми е да сложа камера-парктроник в предната дясна част на бронята и отзад?

 

Нещо подобно на това

Какво мислите?  :unsure:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е...ти гаража, в който имаш нужда от камера, за да изкараш А3-ка. Продавай или давай под наем. Или сложи две три бъчви и прави вино в него.

Аз се нагледах на наглеци, които са заградили нещо и го продават за гараж. Като тръгваха да ми обясняват, просто им давах ключовете и им казвах - като паркираш колата, плащам веднага.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаража е много добър, 20м2, висок. Стигането до него ми е малко неудобно. Теясно и с остри завой- трябва да правя по 4-5 маневри..
Срещу него има 2 колони,които пречат малко,но колкото и да съм абен се вмъквам.
Проблема е рампата, има не повече от 3-4 пръста от двете страни и като правиш маневрата предницата минава на милиметри от ръба. vzate1.png Ще се пробвам още няколк пъти, но не е решение. Жената също ползва колата,което налага нуждата от помощни средства :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом предницата минава на милиметри ,ти казвам още сега-в тъмен гараж и дори най-качествената камера няма да успееш да се ориентираш и докато зяпаш монитора има възможност да задереш и язък за инвестицията(дори като се замисля в тази ситуация решетката може да не е най-подходящого място за монтаж).Няма цял живот да караш А3-ка,по-големите коли как влизат в този гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ти дам един положителен съвет за камерата. Имам такава (фабрична, не афтърмаркет) и на абсолютна тъмнина се вижда толкова, колкото ти трябва, за да паркираш спокойно (задните светлини светят достатъчно). Естествено, не трябва да се доверяваш на 100%, имаш си и огледала. Тази, която ти си дал гледам е с някакви диоди, та ще ти е дори по-светло. Не знам само дали този дисплей, вграден в огледалото, няма да ти е малък. Иначе - с камерата виждаш неща, които парктроникът не винаги хваща. Имах случай със старата ми кола, фабричен парктроник не хвана едно малко желязно колче и си огънах бронята. Тъмно, без улично осветление и с тъмни стъкла - рай. С камерата такива "дреболии" се виждат и се избягват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлина има достатъчно :) Просто сградата е малка и всичко е "fit for the purpose" :) 
Иначе бях решил да паркирам джипа зимата долу,че е печка, но Диското не е никак маневрено и няма шанс още на входа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...