Jump to content

Подрев на седалките за Ауди 100 С4 комби


Achoo

Recommended Posts

Здравейте Колеги Първо честитя Новата Година на всички желая , здраве , успех , и вери вери щастие . Проблема е такъв искам да си купя подгрев за моята кола намерих донор, обаче е на далеко. Търся какво трябва да се смъкне от колата донор ,защото продавача ще от реже кабелите с буксите не му се изважда цялата инсталация и ще ми ги изпрати с куриер. Също така и схемата ще ми трябва  за да снаждам кабелите след това.Благодаря още от сега на отзовалите се 

Колата донор е ауди 100 ц4  комби 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните с буксите, буксите за седалките, някои подгреви имат и отделни релета номер 76 с цоклите по 1бр за седалка, за двете 2 релета с буксите и кабел, на някои обаче релето е в самия бутон и може да е без отделни релета, останалото са кабели. Освен връзките помежду всичко реално имаш да вържеш 4 кабела, 12в постоянни, 12в след контакт и 2 маси

ПС: трябват ти и седалки с подгрев ако твоите не са или да прехвърляш и това от донора  :hilezh:

Редактирано от LUDsAUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Колега . Да за седалките е ясно обаче къде по принцип се намират релетата в моторния отсек или при допалнителните релета вътре в купето , между другото няма ли бишони отделно за тях 4=те седалки са с подгрев .Да мога да кажа къде се намират релетата и останалите чаркове  на донора  че вече да почвам да ги слагам след това ако някои помогне с схемата да се сгрея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наскоро трансплантирах едни от 80-ка кабрио в 80-ка Б3, нямаше бушони никъде, релетата бяха под волана, дали 100-цата е пак така нз. Може и да няма релета и такива съм виждал ама дали има разлика в копчетата и да са вградени вътре нз, на външен вид и по номер бяха едни и същи в какво се изразява разликата божа работа, евентуално релетата да са нещо свързани с време за подгрев или да изключват при прегряване нямам си идея  :nixweiss:  Като ги вързвах така и не можах да намеря схема и да разбера каква им е функцията ама пък работеше и не съм търсил повече информация по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем,до скоро карах 90-ка петак и бях приспособил подгряващи от рено и ги бях вързал директно към акумулатора с светещ индикиращ бутон/ключ/ и си работеха перфектно но допуснах грешка като не се съобразих с подгревките и не сложих нникакво рефлектиращо фолио/алуминиево/ и ми изгориха тапицерията на седалката :-) но поне си работеха супер, сега карам стотица комби пак 2.3е петак но ги няма подгряващите, така съм я взел и мисля да си ги купя от кауфланда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да ама колеги не е така работата имам едно реле 276 едно 76 смъкнах обаче ми е интересно пратиха ми цялата инсталация обаче  и други кабели за подгрева  на седалки само  за предни   които не са от моят донор. Искам да си оригиналната с релетата бушоните бутони сега си търся как е схемата на ауди 100 С4 и да си набавя букси и кабелите и релетата ако някой е има да покаже какво точно ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах да разбера кое от какво са ти пратили, не е ли всичко комплект от една кола? Имам само една снимка на инсталацията докато я монтирах, сега поглеждам, че има и бушон, 2-те релета са номер 76, на снимката липсват бутоните към кафевите букси, на зелените пък се включват подгревите на самите седалки...

036630256-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте кабели дойдоха само за предните седалки обаче интересното в снопа кабели не е положен кабелака за релетата и бушона. зелените кафевите букси и това са , а при тебе виждам жълта, букса бушон 30 А и две букси за релета 76 или 276. Затова питам и гледам кои с какво разполага.

Редактирано от Achoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...