Jump to content

Проблем с b4 Quattro


xzibit1993

Recommended Posts

Здравеите колеги имам б4 quattro наскоро чуш едно тропане от задно ляво колело спях охледях претегнях гумата и тръгнах, след няколко дни пак чух това тропане и свалих гумата да огледам проверих там поните и всичко изглеждаше добре .Въпроса ми е дали може от блокировката на диф да тропа защото не изка да заключи

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърнал ли си внимание светва ли лампата където е бутона за блокажа?Питам за кръглата лампичка,не лампичката под форма на стрелката. Като светне стрелката е в готовност за включване,като светне кръглата,значи блокажът е заключил диференциала.На мен ми се е случвало доста пъти да натисна блокажа без да искам,като съм оставял телефона между седалките или нещо подобно. По този начин счупих гривната на карето на кардана,излизах с пълен ляв от паркинг и нещо изчатка.След доста време се повтори и накрая смених карето,защото се появиха вибрации.Сега почти всеки път поглеждам , преди да тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може другата да е изгоряла.Избягвай да включваш блокажа на сухо,защото някой път може да откаже да се изключи и ще трябва да вдигнеш над 25 км.ч за да се отключи.Ако нямаш свободно пространство за развиване и на тази скорост,примерно между два паркирали автомобила,можеш да направиш беля.За 8 години никога не ми се е налагало да го ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам те но съм го пробвал само два пъти и не е тръгал притесняваме тропането което се чува от време на време все едно тропа колело когато не са стегнати болтовете на джантата

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...