Jump to content

високо налягане на турбо-то


ch0ch0

Recommended Posts

Здравейте може ли малко помощ.Колата е Ауди а3 1.9тди AHF мотор.След 3,000 оборота турбото влиза в авариен режим и изключва,преди зимата геометрията бе изчистена.Днес направих лог файлове на първия изключи а на втория не но ми се струва че пак държи голямо налягане,ако може някой да сподели защо така прави или някой който е имал същия проблем и го е оправил да сподели.Мерси 

LOG-01-003-008-011_04.CSV

LOG-01-003-008-011.CSV

LOG-01-003-008-011_04.xlsx

LOG-01-003-008-011.xlsx

Редактирано от ch0ch0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 4 часа, ch0ch0 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

това са лог-файловете

LOG-01-003-008-011_04.xlsx

LOG-01-003-008-011.xlsx

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда като спекла геометрия. По какъв начин се кара колата? Съотношение градско/извънградско? Ако е градско, колко е дълъг така да се нарече "всекидневния" маршрут? Спокойно/агресивно? Оборотен диапазон? Има ли някакви други проблеми? Пуши ли?

 

Други варианти са вакуми и актуатор на геометрията.

Редактирано от Buddah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 3 часа, Buddah написа:

Цитиране на предходно мнение! 

ами по често градско ,всеки ден се кара колата наскоро няколко излизания извън града,в града я карам до 2,000 оборота спокойно карене от време на време малко по-агресивно,не пуши,извън града гледам да я понастъпвам  да по изчисти но повечето пъти изключва на 140-150 и не може повече.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общия случай е добре при такова каране веднъж дневно да я вкарваш в по-високи обороти и пълно натоварване, естествено при загрял двигател. Като цяло наистина една зима е малко време за да се омаже при положение че няма други проблеми. След изчистването имаше ли го проблема или започна по-късно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм усетил май по-късно започна,мен преди ми го направеше и за това се наложи да я изчистят и пак се  започна да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...