Jump to content

Ауди 100 2.5 тди диагностика


venkobreiko

Recommended Posts

Колеги сдобих се с кабел kkl obd и преходник 2х2 за ауди 100 със Ваг 311 и 409 и с двата ми открива само Абс и Еърбега нищо друго,има ли допълнителни настройки моля за помощ. Ходих при един приятел майстор който прави диагностика и ми открива всичко от първият път?А при мен неиска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да може да влиза и в контролера на двигателя и на климатроника. Опитай да свалиш скоростта от настройките на ВагКом-а. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може ли по-подробно да ми обясниш какво точно трябва да направя.Все още несъм наясно с ВАГ диагностиката.

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто като стартираш софтуера първо отиваш в настройки и сваляш скоростта от 9600 надолу и пробваш да влезеш в контролера на двигателя примерно. Ако пак не стане сваляш още скоростта и пак пробваш. Колата трябва да е на "контакт" или запалена за да влизаш в контролерите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря.Но от къде да свалям от опциите на програмата или от настройките на порта в мениджъра на устройства на лаптопа.Утре ще пробвам и ще пиша.И още нещо на брат ми пасата б5 без да прави никакви настройки влезе във всички контролери?

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сваляш скоростта от опциите на програмата,  понякога на 100-ците се влиза по-трудно в някои от контролерите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пробвахме и на неговата кола не стана.Почвам да си мисля че в кабела е проблема явно не става за моята кола за 1 час пробвах всевъзможни стойности и пак не става. .Някой би ли ми казал точно с какъв кабел мога да успея да се свържа с двигателя?Дали да не е OBD II.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...