Jump to content

Кой са най-разпространените джанти


Recommended Posts

интерусва ме като дупки и размер между дупкте 4,5/100,108,110,112,114...защото ще слагам фланци на купето и просто ми трябва най-големия избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, на А4 (Б5) знам, че са 5х112, за Б4 мисля бяха 4х108

като обикалях по Горубляне за стоманени джанти за моята на повечето места нямаха такива с 5 дупки, за сметка на такива 4х108, имаше бол...нямам идея как стоят нещата с нови джанти, нека колегите, които са в час да помагат :hilezh:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери красивите подходящи за теб джанти и след това направете по размера на отворите фланците.

Ако има такъв вариянт разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще са 5 дупките.. нека са на 112, само Голф/Ауди А3 са на 5х100, докъто и МБ и БМВ и другите Ауди са на 112

най-разпространени са си май 4х100 иначе.

Ако ще ти правят фланци, що първо не си намериш свястни джанти и тогава да ти ги правят, 4е да си лепнат хем на дупките като хората, хем на централния отвор (че и при него има разлики)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4X100мм. и 5Х112мм. са най-разпространените размери.

Ти,щом питаш за фланци,сигурно вече имаш,някъква идея за джантите.

Ако ли не ,мой съвет е (решаване на проблема без фланци)да си търсиш джанти с много голямо изнасяне(ЕТ,под 25).

При джантите,голям цол,малко кофти, стои въпроса с фланците...трябва да се направи компромис, или с ширината, или с профила ,от което следва много ниска гума!

п.с.Бимар-а е 5Х120мм.

Редактирано от Koneto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Проблема е че няма много 4/108 над 16 и ще ми направят фланци на 5 но на какъв размер е въпроса

ако си търсиш нови джанти избора е богат дори и на 4х108 над 16ц,трябва да се поинтересуваш повече.предполагам се сещаш че производството на такива фланци не е лесна работа и не всеки може да ги направи кадърно и безопасно,новите такива ще са около 500-600лв.по-добре смени главините(ако може) с такива на 100 или 112.според мен е по-важно да се концентрираш в/у качеството и фирмата на джантите а не с колко дупки са...джанти има колкото искаш.като се търси ефект, е важно да са на хубава фирма а не дали са разни лъчки,рогца и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...