Jump to content

грешка в парктроника


Jovaniko

Recommended Posts

Здравейте,

Имам фабричен парктроник с 8 датчика и визуализация на MMI. Колата я имам от няколко дена - А6 4F 3.0 quatro. Когато включа парктроника, до днес само един път се е активирал заедно с графичният дисплей, вече е с ъпдейтнат софтуер и работеше след 3-4 паления, маневри, включване, изключване... реших, че е бил софтуерен проблем... 30 мин. по късно я запалих и пак не работи :( само се чува един кратък бип, сякаш се опитва да излезе графиката, но се отказва, а бутона за парктроника премигва :(  Моля за някаква идея ...ни звук ни картина

 

п.п. когато работеше - тествахме всички датчици, показваха коректно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има звуков сигнал отпред и отзад. Но, сега не се включва.

...според мен е в контролният модул, понеже когато проработи всичко си беше ОК. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пищялка в модула няма. Закачи колата на диагностика, Проблема може да е в кабелния сноп. Ако нямаш познания закарай да ти я видят някъде, това не е като смяна на крушка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така прави,като реши да проработи изгорелия датчик всичко си работи точно,обаче като реши да не работи,изпищява веднъж и копчето започва да мига,съответно и графиката не излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се отидох на диагностика. Заден десен дава грешка, опитах се да сваля бронята, но се затрудних и ще го направи едно майсторче, като се прибера в Бургас.... междувременно пак проработи... колкото да паркирам в Пловдив :-) ..само трябва да се провери дали е проблем по окабеляването или самият датчик. Пак ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 04/04/2016 at 11:42 PM, DonTodi said:

Да така прави,като реши да проработи изгорелия датчик всичко си работи точно,обаче като реши да не работи,изпищява веднъж и копчето започва да мига,съответно и графиката не излиза.

Днес ходих да го сменят, 100лв. ми взеха.... вече работи :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...