Jump to content

Волан от А5 на А6


pe6koo

Recommended Posts

Имам трилъчев волан с перца от А5 , който искам да сложа на А6-цата. В момента съм с четирилъчев без пера. До колкото знам от А5 и А6 са различни , но не разбрах къде точно е разликата (най-вероятно в балона) . Ако самия захват на волана е същия , мога ли да ползвам балон от А6? Ако трябва да търся и бег от А5 , буксите различни ли са? Немога да намеря темата на колегата , който сложи от А3.

 

12939447_1140240842667453_1495267165_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Airbaga не става. Някои колеги правят разни цигании, слагат airbag от А3/А4/А5 и нещо май по кабелите. Като цяло, A6, A8, Q7 споделят части, A5/A4/Q3/A3 са от другия бряг. Като видиш нещо, че e за А3/А4/А5/Q3 просто не го купувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

волана го взех за 50лв , нямаше просто как да не го купя :D
Toчно това по кабелите ме интересува. И мога ли на този волан да сложа бег от А6?
Никъде не намирам ел. схеми на тази кола

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. А разликата в пиновете ли е. И от някъде мога ли да намеря схемите? Само да знам какво трябва да се направи , ще го направя :) Имам голяно желание да го сложа този волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш еърбег, няма смисъл да се разправяш наистина. Иначе нищо не се преправя, само се сменя 1 кабел 20 см и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега потърси малко в тоя форум де, не почва съществуването му с твойта регистрация. Последния месец кво стана 300 нови теми за някви глупости как да си отворя вратата на колата как да си пусна чистачките. Да може да се направи конверсия, тука 50 човека са си сменили воланите и е изписано 100 страници по темата. Сменя се волана, сменя се и airbag-a. Отнема 5 минути смяната. И от не-мулти към мълти е възможно, и пера да си сложиш е възможно. И от А8 може си сложиш с кръгъл airbag ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много преди теб съм се регистрирал и питам не случайно, за да съм сигурен и т.н. да не се обяснявам, така че няма нужда да сме изнервени чак толкова. Ако не ти е кеф, не отговаряй. Много помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моя трилъчев е от А4 (поне така пишеше на него). Трябва капачка за трилъчев волан. Бега го измъкнах внимателно от старата капачка, без да го разгъвам и го нанизах на новата. 10 мин работа, plug and play. Не е нужен друг бег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...