Jump to content

Проблем с Климатроника


Blackunicorn

Recommended Posts

Здравейте! Колата е Ауди А3 8 P, 1,9 TDI, 105 к.с колата е с двузонов климатроник, но имам следния проблем с вентилацията, казвам вентилацията защото проблема не е само когато климатроника е включен. Та като задам да кажем 21 градуса, работи си всичко нормално и в един момент започва да духа ужасно студено все едно е на Low, това ми го прави и при високи градуси примерно 27-28 градуса му задавам и в един момент почва да духа студено. Системата е пълна с фреон проверено е, не съм забелязал дали при високите температури навън вкарва топъл въздух, но е възможно и да го прави. Някой имал ли е подобен проблем и ако да как го е решил, можете ли да препоръчате при необходимост майстор в гр. Перник или в София някъде по Цар Борис III? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем миналото лято. Направи го 5-6 пъти в жегите, може и повече, не знам, особено на дълъг път. Както си поддържа температура и почва да духа зверски студено и по-силно. Нямаше записани грешки. Скоро не се е случвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам :) Просто от миналото лято не е имало проблем. Търсил съм и в гугъл за подобни симптоми, ама не съм намирал. Ако реално има някакъв проблем, според мен ще да е в някакъв температурен датчик някъде по системата или в купето, понеже, както ти сам казваш, всичко останало си работи. Ако намериш решение/информация, моля да споделиш, аз също ще потърся отново в други форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо намерете от къде идва проблемът, пък решението само ще излезне . В помощ ще са ви Measuring blocks на климатроника:

 

Chanel 009:

 

Measuring block 1: .....

(Measured value of left footwell vent temperature sender -G261 in °C.)

 

Measuring block 2: .....

(Measured value of right footwell vent temperature sender -G262 in °C.)

 

Measuring block 3: .....

(Readout of left vent temperature sender -G150 in °C.)

 

Measuring block 4: .....

(Readout of right vent temperature sender -G151 in °C.|

 

 

 

 

Chanel 010:

 

Measuring block 1: .....

(Readout of evaporator out-flow temperature sender -G263 in °C.)

 

Measuring block 2: .....

(Readout of fresh air intake temperature sensor -G89 in °C.)

- In vehicles with a Climatronic control unit -J255 and a part number up to index L.

 Display zone not used

- In vehicles with a Climatronic control unit -J255 and a part number as from index M.

 

Measuring block 3: .....

(Calculated (filtered) current valid ambient temperature value in °C transmitted by dash panel insert.)

- Transmitted from control unit in dash panel insert -J285 via convenience data bus system.

 

Measuring block 3: .....

(Readout of ambient temperature sensor -G17 transmitted by dash panel insert (unfiltered value), in °C.)

- Transmitted from control unit in dash panel insert -J285 via convenience data bus system.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...