Jump to content

Повишена консумация от акумулатора


haunted08

Recommended Posts

Колата е А2, 1,4 ТДИ, 2001 г. Без да поставям ключа и при всички предпазители на място консумацията е 680 мА. Като сваля всички предпазител пада на 120 мА. По-нататък поставям предпазителите и на следните предпазители имам по-голяма консумация:

-предп. 1 - приборно табло - 100 мА

- предп. 2 - радио - 230 мА; радиото е Chorus с външен усливател за задните колони

- предп. 36 - осветление на салона, кондиционер - 100 мА

- предп. 42 - централно заключване - 100 мА

Не знам коя консумация е нормална и коя - повишена. Освен това ме притеснява консумацията от 120 мА при извадени всички предпазители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това замерване как си го правил? 10мин. след като си затворил всички врати и си заключил колата или на отворени врати?

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

buzzi, засега нямам достъп до този кабел.

mountebank, мерих и при затворени врати, но не съм чакал 10 мин. Трябва ли да чакам 10 мин.?

Някой знае ли колко е нормалната консумация при изваден ключ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакането от 10 минути е задължително. През това време обаче наблюдавай как се променя тока който тече през мултицета а да си записвай на всяка кръгла минута какъв ток минава. След това напиши тук измерванията и с колегите ще ти кажем дали е нормално.

 

Да чакаш 2 часа (както се препоръчва в линка по-горе) е ненужно.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. След като изчаках 10 мин. при поставен здрав акумулатор, тока спадна на около 35 мА, което е в нормалните граници. Не съм си записвал показанията на ампермера през 1 мин. Може би по-късно ще го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...