Jump to content

Лампа за температура - Ауди 80 B3 1.8 JN


ge2e

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ако някой има информация нека да сподели. 

 

От два дена Лампата на таблото в горната част за температурата на антифриза започна да премигва. Мислех си, че нивото в казанчето е паднало, но там всичко си беше ок.

Днес при студен ДВГ лампата отново премигва. Направих тест - запалих и оставих да загрява. Нямаше проблем, маркучите се стоплиха първо на малкия, после да големия кръг, а накрая и вентилатора се включи при 92-95 градуса. 

 

Мисля, че може би датчика е заминал. Разглеждах теми и разбирам, че датчиците се намират върху тройника до блока. Кой обаче командва лампата на таблото ми остана загадка.

 

Та въпроса ми е следнишят: на тройника имам три датчика, разположени по следният начин, като сме с лице към двигателя:

  1. Датчик от ляво на тройника - доколкото разбирам управлява петата дюза и управлява горивният процес;
  2. Датчик от дясно на тройника - температурен датчик показващ температурата на таблото; Номера върху него е 049919501 E на Hella;
  3. Датчик под тройника - този датчик нямам идея за какво служи ???

 

Ако може някой да помага кой точно датчик да сменя.

 

Поздрави и безаварийна !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с лампата, смених датчика отдолу на тройника, той е и за уреда на таблото и всичко се оправи. Само че моята е с карбуратор и отгоре има само един датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако започнеш да изключваш една по една буксите на датчиците, няма ли да се разбере?

Другия начин за проверка е: Откачаш буксата и  всеки пин го даваш на "маса" през 12 волтова лампа. Трябва ти още един човек да гледа кога ще светне лампата за температурата.

Най- вероятно да е горния датчик с двата пина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите binev, ще направя теста и ще драсна.

Sent from my LG-H320 using Tapatalk

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/24743-температурен-датчик

Намерих стара тема и излиза че датчика за таблото е горе в дясно. Левият е за пета дюза/студен старт, а долният за управлението на ДВГ. Ще видим...

Sent from my LG-H320 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблема решен, поне за сега.

 

Колата си е загрявала затова е светнала лампата на таблото за висока температура. Датчика е блокирал и затова си премигвал постоянно. След смяна на датчика - лампата угасна.

 

Проблема със загряването си остана. Проблема беше протекло радиаторче на парното. От там пада налягането/циркулацията и загрява. Проблема решен с байпас на радиаторчето - сложих едзна тръбичка между двета маркуча за радиаторчето. Лятото ще бъде така, наесен ще му мисля.

 

Благодаря за коментарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...