Jump to content

"Затапване/деактивиране" на EGR


audibluesky

Recommended Posts

Не си задаваш правилно въпросът. Софтуерното затапване на EGR-а означава префлашване на компютъра на двигателя. При BKC EGR-а не може да се деактивира с VCDS. Но се подготви за повишен разход. При BKD (2.0 TDI), при затапен EGR разходът в градско се вдига с 1-2л./100. Аз лично файда от това не виждам. Нов EGR струва около 100 лева. А за махането му ще дадеш около 200 лева и после ще ти гори повече градско. Не виждам изгодата от махането му. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола /Golf IV 1.9 TDI) му зададохме минималните стойности през VAG да се затвори клапата и отделно на  колекторите слижихме на едно място пластина колкото 1 лев.Когато свалихме колекторите по стените им имаше много сажди и отвора им беше значително стеснен.Майстора ми каза,че това е от EGR и след затапването му ще си останат чисти.Та затова мислех да направя тази интервенция за да не се трупат сажди там и да не се стесняват отворите им така ще минава повече въздух през тях.Наистина забелязах,че след това колата ми загряваше по бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти си колекторите (ако искаш) и си карай. Тази гняс се налепва там за много години. 

Винаги можеш да махнеш EGR-a, но тук не е толкова лестно (и евтино), а ползите са спорни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо искаш да го махаш?Не е препоръчително за този двигател.А и при мен кола на 160 000 км. близо няма почти никакво зацапване.Това е няква масова лудост с тези ЕГР-и,и катализатори.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...