Jump to content

автоматична кутия


rum

Recommended Posts

Ако буквеното означение е еднакво става.Примерно 4hp19,5hp19 или 5hp24.Ако и двете кутии са с едно и също означение сменяй смело

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип най важни са тези които ти казвам,иначе има и още едни три букви  набити на табелката на кутията които също трябва да са същите,но аз съм сменял кутия на А8 куатро и гледах само тези които ти казах да са същите за да може компютъра да си я управлява.Най-сигурно е като се сменя кутията да се смени и задния диференциал-кутията и доференциала да са от една кола,защото има възможнот предавателните числа на задния диференциал и торсен диференциала който е вътре в кутията да са различни което е предпоставка за счупване на кутията.Аз като сменях не рискувах и смених и задния диференциал,но съм виждал и коли при които сменят само кутията и проблеми не е имало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб може ама според много хора, които се занимават с такива кутии не може. @loshdancho имаше мерак да мине на 5HP24, но му казаха, че няма да стане. Дано и той се включи с повече детайли. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам каквото съм видял с очите си,ако кутиите са еднакъв модел в случая 5hp24 няма приблем да се сменят.Сега ако говорим от 4hp.... да се мине на 5 съм съгласен че не може.Ще се радвам ако още хора споделят мнение че и на мен ми стана интересно

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, DJANO написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Е тая работа вече е почти невъзможна-трябва да се сменя и компа на кутията,оттам той пък не е ясно как ще се разбира с компа на мотора и става дълга и широка.Отделно както казах и задния диференциал задължително.И да стане тая схема то ще струва колкото рециклаж на твоята си кутия.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм допуснал грешка като съм чел мнението на колегата по-горе. Той е писал че е с 5HP24 и иска да премине към същата с друг код. :zustimm: Може модератор да ги зачисти тези мнения, че са излишен спам :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...