Jump to content

Страшна влага


Torresit0

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с влагата в колата.Почти винаги във влажно време на предния прозорец на определени места в долната част по дължината му се образува влага.Лошото е, че зимата замръзва отвътре и минава време докато се размрази. Нямам никаква представа от къде и какъв може да бъде проблема. Снощи паркирах до приятел, който беше паркирал малко преди мен и 2 часа след това през задния прозорец не се виждаше нищо, а предния беше замъглен само в долната част. Колата е Бе 5, седан. От къде може да идва този проблем ?Имам и абсорбатор в колата, който не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказа в спукано радиаторче на парното. Сълзи съвсем леко, колкото да не усетиш загуба на антифриз...но да ти вкарва влага в купето.

Миналата зима се съсипах да слагам абсорбатори, да пръскам със спрейчета против изпотяване, със спирт и какво ли не...бях на крачка да си сложа котешка тоалентна под седалката (това беше съвет на един бакшиш :) ). Мирише кофти, замръзва през нощта и стържеш лед отвън и отвътре. 

След смяна на радиаторчето и ревизия на клапите - нова кола. Сега разбрах наистина, че колата има климатроник.

Верно, трудоемка си е смяната (свалянето на цялото табло ми отне повече от 1 ден) но наистина си заслужава труда. Сега само си избираш температурата и нищо повече не пипаш, а и влага няма дори и в най-големите дъждове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещаше ли проблем в климатроника и парното преди това, защото при мен няма проблеми всичко си работи добре. Ще погледна и за запушени канали, дано да ги открия :D Единственния ми проблем като пусна парното е че започва да мирише на двигател в купето, но също така не знам и там каква е причината.

 

Къде точно мога да ги намеря тези отводнителни канали под и зад шофьорската седалка ?

Редактирано от Torresit0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако миризмата на смъръндясан антифриз я наричаш миризма на "двигател" значи и твоя проблем е такъв :)

При мен и клапите бяха издухани и трудно се регулираше потока, както и топлото не беше толкова топло колкото сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...