Jump to content

Запотяване на фаровете


aleklol

Recommended Posts

Здравейте колеги,

наскоро си полирах фаровете и светнаха, но забелязах, че десния доста се изпотява отвътре, в долната си част.

Колата е А3 8л фейслифт със пластмасовите фарове.

Разгледах и други теми на колеги с подобен проблем и доста често препоръчват силикон.

Въпросът ми е, дали могат фаровете да се уплътнят както са сложени, без да се свалят, защото при този модел трябва да махнеш бронята за да свалиш фара.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тривиално, но все пак да обърна внимание - проверил ли си капака, който се сваля за смяна на крушките дали е затворен като хората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.11.2016 г. at 15:28, aleklol написа:

Здравейте колеги,

наскоро си полирах фаровете и светнаха, но забелязах, че десния доста се изпотява отвътре, в долната си част.

Колата е А3 8л фейслифт със пластмасовите фарове.

Разгледах и други теми на колеги с подобен проблем и доста често препоръчват силикон.

Въпросът ми е, дали могат фаровете да се уплътнят както са сложени, без да се свалят, защото при този модел трябва да махнеш бронята за да свалиш фара.

Благодаря предварително.

Може и без да сваляш бронята, аз така си ги свалих ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажеш как точно, защото знам че четвъртия болт е доста скрит зад бронята.

Ако можеш да качиш и снимков материал ще бъде върха!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам снимки за съжаление колега, но се махат щифтовете отгоре които са, издърпваш максимално напред за да се подпре бронята на очиларката, развиваш двата болта с Т30 и към калника има един най долу се  пада, и започваш да издърпваш фара напред и леко навън защото има едно като щивтче  или водач на фара, нещо такова и внимателно помагаш с една отвертка между фара и бронята и фара излиза, лесно е и става бързичко 

Редактирано от audi A3 200+
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...