Jump to content

Конзола за двоен дин?


Hakunamatata

Recommended Posts

Здравейте колеги! От скоро съм горд собственик на ауди а3 8п! Искам да инсталирам мултимедия с андроид, като е необходимо да сменя цялата конзола, а не мога да открия никъде такава. Някой може ли да ми каже от къде мога да си закупя такава? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Морги бол, в представителството също продават ....Не схващам смисълът на темата?!? Тук е технически подраздел. В общия си има "Купува/Продава". Отправи питането си там, или се обади на представителството да ти дадат цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не съм поставил темата в необходимия раздел! Нов съм във форума и го посещавам съвсем от скоро. По моргите е ясно, че все от някъде ще изпада такава конзола, но нямам в последно време физическа възможност за това! Ще проверя в официалното представителство на ауди, но предполгам цените там ще бъдат доста "солени".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам до 15-тина минути да се ъпдейтне програмата и мога да ти извадя техните цени. Но наистина ще са солени. Не че от морга не излиза по-малко от 100 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизат от време на време и в Мегапартс и то на доста безсолни цени:

 

https://www.megaparts.bg/search/Ауди-a3-конзола

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и в моргите не са "подарък".

 

@Hakunamatata, нали си наясно, че ще трябва да режеш климатроника, или да го сменяш и него!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отделеното внимание колега! Ще се свържа директно да с оператор и да разпитам да видя с какво разполгат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените в Audi:

1. Конзола - 134,70 лв.

2. Бутон аварийни - 80,94 лв.

3. Бутон ESP - 47,81 лв.

4. Капачетата до ESP-то - 2х11,76 лв.

5. Визитник - 123,25 лв

6. Бленда - 82,32 лв.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov всъщност не съвсем колега. А самия панел на климатроника има ли как да се смени с по-малък или и разликата в самия размер на тялото е съществена и няма как да стане? А във въпросния сайт се обадих и не разполагат с необходимата конзола. Ще търся другаде.

Леле..... Соленичко си е. Ще търся от някоя морга. Толкова пари не ми се прижалват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш само предния панел (с такъв от кола до 2008-ма включително), но не знам дали от някоя морга биха се навили да ти продадат само панела. Винаги можеш и да го "запилиш".

 

Тази тема ще ти е полезна. В нея 2/3 е за преминаването към двоен дин Прочети я цялата. Вътре има изписано доста и за рязането на климатроника.

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я разгледам тая тема. Един приятел има регистрация в eBay и наскоро поръчваше пободни чаркалъци за неговата кола. Ще търся и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там дебна за конзола двоен дин на прилична цена вече от две години. Соленичко вървят там. Почти винаги само конзолата е надминавала цената на нова от представителството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо! Ще дебна и аз и ако излезе нещо - поръчвам. Иначе има и вариант с плейър от тия дето им излизаше дисплея, не съм сигурен как се наричаха точно, за единичния дин, но някак си не ми харесва как изглежда, а и дисплея да ми излиза пред бутона за аварийните и пред другите бутони.... Не ми допада тая идея.

Редактирано от Hakunamatata
....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо си твърдо решен да смениш оригиналното радио? Всеки телефон с Андроид е чудна навигация? Със смяната на радиото няма да получиш по-добър звук. Напротив, ще го влошиш. Губиш интеграцията на радиото към колата... На FIS-а вече ще ти стои черно петно в едната трета, на която до сега ти е изписвало станциите. Ще се влоши значително качеството на радио приема. С две думи, Каква "благина" се опитваш да си докараш със смяната на радиото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото визуално ми харесва повече с дисплей в конзолата, вместо обикновеното CD. Разбира се има и минуси, като тези, които си посочил. Ти самия написа, че търсиш подобна конзола? И след като повдигна въпроса "Защо имаш нужда от подобно нещо" и изведе толкова минуси, защо ти е на теб например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като повдигна въпроса "Защо имаш нужда от подобно нещо" и изведе толкова минуси, защо ти е на теб например?

 

Защото имам под ръка оригинално радио Concert II+, което освен че изглежда визуално по-добре, чете и MP3 ;). Колата ми е с мулти-волан и не мога да си представя да си сложа радио, което няма да ми позволява да си го управлявам от волана!

 

180895976.gif

 

180895977.gif

 

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Иначе доколкото знам, ако вземеш и нещо по "изгъзено", отново можеш да си управляваш през мултиволана. Но всичко е въпрос на вкус, разбира се. Аз ще се оправям за работа обаче. Пак благодаря за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си се ориентирал колега да си сложиш Андроид. Плюсовете са много повече от минусите, а пък това че губиш интеграция просто не е вярно. Напротив, имаш повече интеграция. Например преди да сложа такова радио моя волан имаше 2 бутона които не правеха нищо (MODE и Bluetooth), а сега си работят идеално. Също такова радио ти позволява да си монтораш камера за задна, което също води до по-голяма интеграция. Изписването на песните на FISa пък вече се поддържа от по-новите модели на тези радиа.

 

Само ще те посъветвам да не слагаш такъв с отварящ се екран. Те имат два много сериозни недостатъка:

 

1. Лоша визия (виждам че сам си се убедил в това).

2. Имат механика която не е добре направена и се поврежда (става въпрос за механизма който отваря и затваря екрана).

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко дена търсих частите и втора ръка си е пак скъпо. + медията, която искам да взема по евтино от 800-900лв няма как да стане. А и както изникнаха непредвидени разходи май ще мина с адаптер за оригиналното СД. Ако някой знае къде има подобни преходници на хубави цени, моля, нека напише тук! Вече живот и здраве по нататък при някой "излишен" лев ще инвестирам.

CVT съгласен с теб! Изкачащата мултимедия стои грозно наистина, недостатъчно здраво, стои пред бутоните и въздуховодите.... Абе или двоен дин или нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Hakunamatata написа:

Ако някой знае къде има подобни преходници на хубави цени, моля, нека напише тук!

Дефинирай представата си за "хубави цени".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Hakunamatata said:

Няколко дена търсих частите и втора ръка си е пак скъпо. + медията, която искам да взема по евтино от 800-900лв няма как да стане. А и както изникнаха непредвидени разходи май ще мина с адаптер за оригиналното СД. Ако някой знае къде има подобни преходници на хубави цени, моля, нека напише тук! Вече живот и здраве по нататък при някой "излишен" лев ще инвестирам.

CVT съгласен с теб! Изкачащата мултимедия стои грозно наистина, недостатъчно здраво, стои пред бутоните и въздуховодите.... Абе или двоен дин или нищо!

 

Колега, като се наканиш гледай и в сайта на Erisin. Ще ти излезе около 500 лв. с достаката, понеже се съгласяват да пишат в бележката че радиото не работи и цената му е 15 долара. По този начин няма нито мито, нито ДДС. Ето линка:

https://www.erisin.com/erisin-es2027a-7-android-444-car-dvd-gps-for-audi-a3_p597.html

 

Номера минава, защото те наистина продават по-стари или използвани модели с огромно намаление, като това например:

https://www.erisin.com/erisin-es1074a-7-a4-special-car-dvd-3g-wifi-gps-for-audi_p362.html

или това:

https://www.erisin.com/erisin-es858v-double-din-car-stereo-gps-tv-3d-rotating-menu-for-vw_p165.html

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT ,мерси, ще се има предвид:zustimm:! Благодарности! bsdnikolov, нещо около 100-150лв. Майстора, който ще го инсталира, каза че читавите са около 200лв, че и отгоре. Може ли да се намери нещо хубаво на тези пари или всичко в тоя диапазон е компромис с качеството?

Редактирано от Hakunamatata
Дд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...