Jump to content

Проблем с А2 1,4 тди


v_pavlov

Recommended Posts

Виж какви грешки има записани в контролера на двигателя. Обикновено ABS и ESP се изключват превантивно ако има проблем с някой датчик и по работата на самия двигател (дебитомер и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го диагностицирахме. Имаше грешки които изчистиха но на връщане същия проблем. Има някакъв проблем с 2-ра дюза но е много тъпо това да изключва ABS-a и ЕSP-то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е тъпо, защото едно от важните неща за коректната работа на ЕСП и АБС е текущото натоварване на двигателя. В твоя случай, щом двигателя влиза в авариен режим няма как да работят коректно системите (те са за безопасност все пак) и съответно компа ги изключва превантивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно поради отказ на датчик на ABS-а компа да вкарва двигателя в авариен режим?

Забравих да кажа че всичко се оправя с изключване на двигателя и палене отново!

VBI-съгласен съм компа да изключва ESP-то но ABS-a е тъпо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш повреден датчик на АБС няма двигателя да влиза в авариен режим - явно проблема идва от това. Иначе ЕСП и АБС са в един модул и затова се гасят в комплект, като за самия АБС не съм сигурен дали не продължава работи въпреки индикацията.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей keoodnw2! Ами да ти кажа не знам дали ги изписваше като номера. Видях че бяха изписани с текст. Но ще я откарам да я закачат пак да видя. Къде мога да видя по номера на грешката какво е out?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...