Jump to content

2.5 TDI "AFB" проблем с валовете


Momko

Recommended Posts

здравейте имам проблем с мотора 2.5 TDI "AFB" смених му чисто нови шалове , кубилици , повдигачи и тарелки "Colbenschmidt" сложих му масло "Castrol EDGE 5W30 Longlife" и маслен филтър Mann след като го запалих колата звучеше някак шумно и след около 700 км отварям гледам кубилиците те износени с мм. на долу и имаше паднали кубилици може ли някой да ми даде съвет има ли вариянт да спрът да падат тея кубилици и от къде по дяволите идва слабото мазане след като обслужих главите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@loshdancho може би ще ти даде акъл. Аз съм много против тия Лонглайф масла. На тия удушени коли в чужбина , и на масла със съмнителен прозиход , аз лично сменям маслото на 10 макс 11к км.  Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом за 700км е смляла кОбилиците, значи имаш проблем с мазането. Запушени магистрали, износена маслена помпа, но второто ме съмнява. Мерил ли си налягането на маслото?

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягане може и да има(с това трябва да се почне), ама маслото да не стига до главите.

На помпата има клапан, на масленият филтър също. под жабата има пак клапан, и отделно във всяка глава също има .

Първо се мери налягането, после се гледа видимо за колко време омаслява валовете.

Причини може да са заминала маслена  помпа, заминали клапани(има доста), заминали лагери на коляновият вал.

Трябва да се проверят и повдигачите за омекване. Нищо, че са нови.

Ама това...след ремонт да работи грубо. Да не би повдигачите да са били празни, или да хлопат в леглата и маслото да минава покрай тях.  Да попитам, въртяхте ли на стартер до като вдигне масло до главите...или веднага си запалихте с надеждата, че ще качи веднага........

Ако е последното...лошо.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...